Wsyp do pralki łyżeczkę cukru, a nie pożałujesz. Sporo zaoszczędzisz, a ubrania będą jak nowe

Choć cukru najczęściej używamy w kuchni, okazuje się, że ma także wiele innych zastosowań. Z sukcesem wykorzystasz go także w porządkach, a przede wszystkim w praniu. Wsyp łyżeczkę produktu do pralki, a nie pożałujesz. Z pewnością wiele razy skorzystasz z tego sprytnego triku.

Domowe sposoby to nie tylko spore ułatwienie w sprzątaniu i ogarnianiu przestrzeni, ale także sprytne triki na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu. Do najpopularniejszych przykładów należą m.in. wszechstronne zastosowania octu oraz sody oczyszczonej. Wiedziałeś, że także cukier możesz wykorzystać w nietypowy sposób?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Na co zwrócić uwagę w trakcie prania, żeby nie zniszczyć ubrań? Domowy trik na zawsze intensywne kolory ubrań

Część osób ogranicza pranie jedynie do wrzucenia brudnej odzieży do pralki, dodania proszku lub kapsułek i wciśnięcia przycisku "start". To błąd, który może sporo kosztować nasze ubrania — szybko się zniszczą, wyblakną i stracą swoje właściwości. Jednak nawet w przypadku, kiedy dokładnie je segregujemy przed praniem, używamy przeznaczonych do danych tkanin detergentów, programów i temperatury, zdarza się, że kolorowe podkoszulki tracą intensywne kolory. Zamiast kupować kolejny specyfik, możesz sięgnąć po produkt, który zadziała równie dobrze, a przy tym na pewno masz go w kuchni. Mowa o najzwyklejszym cukrze.

Dodaj łyżeczkę cukru do prania, a twoje ubrania będą jak nowe. Zapomnij o blaknięciu koloru

Z pomocą cukru możesz uchronić ubrania przed utratą koloru. Choć sposób może wydawać się nietypowy, działa. Wystarczy, że wsypiesz ok. łyżeczki produktu do dozownika pralki podczas płukania, a tkaniny nie będą blaknąć i zachowają swoje intensywne barwy. Co więcej, wypłowiałe ubrania możesz moczyć w misce z wodą i 3 łyżkami z cukru, a odzyskają swój mocny kolor. Ten sposób zadziała zarówno w przypadku jasnych, jak i ciemnych tkanin.

Więcej o: