Spryskaj tym szyby, a tłuste plamy znikną w mgnieniu oka. Poznaj domowy sposób na lśniące okna

Wymyte okna zwykle cieszą oczy tylko przez krótki moment. Często, zaraz po ich wyczyszczeniu pojawiają się na nich tłuste ślady. Jest na to jednak sposób. Ten domowy środek nie tylko pomoże ci w usunięciu plam z szyb, ale także zabezpieczy je przed zabrudzeniami na długo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić szyby, tak aby pozostawały lśniące przez długi czas? Wystarczy użyć mieszanki czterech produktów. Z pewnością masz je w domu. Na czym polega ten sposób?

Zobacz wideo Nie wiesz, jak pozbyć się osadu z wazonu? Mamy na to dwa skuteczne myki

Spryskaj szyby tą mieszanką, a nie pożałujesz. Efekt lśniącej czystości na długo

Najgorszym widokiem zaraz po wymyciu okien, są tłuste odciski na wewnętrznej stronie szyby. Nie dość, że ślady mogą pojawić się w ciągu kilku minut od wyczyszczenia, to w dodatku trudno je domyć. Istnieje jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu zabezpieczysz szkło przed zabrudzeniami na długi czas. Jedyne czego potrzebujesz to domowy środek do czyszczenia okien. Aby go stworzyć, połącz ze sobą jedną łyżkę octu, łyżeczkę płynu do mycia naczyń, pół łyżeczki oliwy z oliwek i dwie szklanki przegotowanej wody. Całość dokładnie wymieszaj, aż do osiągnięcia jednolitej konsystencji.

Jak wyczyścić szyby za pomocą mieszanki? Potrzebujesz atomizera

Mieszanka z podanych wyżej produktów jest prawdziwym pogromcą brudu. Co więcej, cienka warstwa ochronna zabezpieczy szyby przed tłustymi odciskami. To właśnie pół łyżeczki oliwy z oliwek zapewnia efekt lśniącej czystości na długo. Żeby go osiągnąć, przelej płyn do butelki ze spryskiwaczem lub atomizera. Możesz skorzystać z pustego pojemnika po markowym płynie do mycia szyb. Następnie spryskaj szkło domowym środkiem. Nie żałuj mieszanki i postaraj się pokryć całą powierzchni okna. Na sam koniec wytrzyj szyby ściereczką "na mokro", a później kolejnym czyścikiem "na sucho". 

Więcej o: