Nauczycielka WF-u zdradza pięć rzeczy, które pomogły jej osiągnąć wymarzoną sylwetkę

45-letnia Belinda Norton jest nauczycielką WF i gwiazdą mediów społecznościowych. Prowadzi na Instagramie profil poświęcony diecie i tematyce zdrowego stylu życia. Jak twierdzi, wygląda teraz lepiej, niż kiedy miała 20 lat, a wszystko dzięki temu, że trzyma się pięciu zasad.

Więcej na temat ćwiczeń i diety przeczytasz na Gazeta.pl.

W styczniu wiele kobiet podejmuje drastyczne decyzje związane z dietą, a już miesiąc później powraca do starych nawyków. To błąd. Belinda Norton od lat konsekwentnie przestrzega zasad zdrowego stylu życia. Kobieta, która uczy WF w szkole, podzieliła się ostatnio z internautkami swoimi trikami na zachowanie sportowej sylwetki. Najważniejsze według niej jest pięć zasad. Oto one.

Zobacz wideo "Zachłysnęliśmy się amerykańskimi rozwiązaniami". Ewa Chodakowska o przyczynach otyłości wśród polskich dzieci

Jedzenie może być dla ciebie albo paliwem, albo trucizną

Pierwszą rzeczą na liście Belindy jest świadomość, że w diecie nie chodzi tylko o idealny wygląd, ale też o zdrowie.

80 procent sukcesu, jeśli chodzi o zdrowie, to kwestia wyborów żywieniowych. Nie możemy pozwolić sobie na błędy. Picie alkoholu to jak jedzenie podwójnie każdego posiłku

- podkreśliła. 

Jedz tak wiele surowych owoców i warzysz, jak tylko masz ochotę

Kolejnym punktem jest jedzenie owoców i warzyw. Nauczycielka WF-u podkreśliła, że spożywanie surowych owoców i warzyw nie sprawi, że przybędzie nam kilka centymetrów w talii, a dzięki temu zaspokoimy głód. Sama codziennie zjada całą marchewkę i dwa ogórki w ramach przekąski.

 

Codziennie się ruszaj

Chodzenie, bieganie, pływanie, rozciąganie - rób to, na co masz ochotę, ale nie rezygnuj z codziennej porcji ruchu. 45-latka pilnuje, aby każdego dnia poświęcać czas na rozruszanie mięśni. Miesza treningi kardio z treningami siłowymi, ale podkreśla, że nawet codzienny spacer przyniesie efekt.

Stawiaj na jakość, nie ilość

W przypadku ćwiczeń szczególnie ważna jest jakość ich wykonywania, nie ilość. Kobieta podkreśla, że nie warto tracić czasu na siłowni, żeby przeglądać posty w mediach społecznościowych. Lepiej krócej pobiegać.

Zaakceptuj to, kim jesteś

Ważne jest też nastawienie. Belinda radzi, aby zaakceptować siebie i spojrzeć na własne ciało z wyrozumiałością i troską. Nie myśleć tylko o tym, że celem jest utrata wagi. Istotne jest wyrobienie w sobie nawyku dbania o zdrowie, a nie zrealizowanie krótkoterminowego wyzwania.

Kinga Rusin na wakacjachKinga Rusin pozuje topless w basenie. Tak odważnie jeszcze nie było. Pokazała za dużo?

Więcej o: