Jakie buty będą modne wiosną 2023? Powrót dawnych klasyków, ale i parę niespodzianek

To będzie bardzo stylowa wiosna! I jeśli chodzi o buty to każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, ponieważ trendy będą naprawdę różnorodne. Oto najmodniejsze buty na wiosnę 2023 r.

Trendami zupełnie nie musimy się przejmować, za to możemy się nimi wyraźnie zainspirować, bo być może w ten sposób odkryjemy modele, które nas autentycznie zachwycą. A jest w czym wybierać! Modne buty na wiosnę 2023 to kilka ciekawych trendów, które trafiają w różne gusta, zarówno te hołdujące klasyce, jak i nowoczesności, a nawet futuryzmowi!

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trendy na wiosnę 2023. Będzie nowocześnie i futurystycznie!

Zamiłowanie do dawnych lat trwa w najlepsze, dlatego wciąż modne będą buty na platformie. I to jakiej! Mają być ekstremalnie wysokie i z obcasem w kształcie słupka. Modne będą zarówno platformy w kolorze klasycznej czerni, jak i pastelowych, a szczególnie fioletowym. W ubiegłym roku coraz częściej widywano na ulicach trend na przezroczyste buty i najwyraźniej wciąż się utrzyma. Najmodniejsze będą klapki na wąskim obcasie wykonane z PCV lub siatki. Natomiast wielbicielki nowoczesności ucieszą się na wieść o modzie na buty z geometrycznym obcasem. Mogą być transparentne, kuliste, czy dwuwarstwowe. Wszelkie udziwnienia dozwolone! 

 
Zobacz wideo Stylizacje Kazadi na każdą sylwetkę

Powrót do przeszłości. Modne będą buty baletnicy i stare dobre gladiatorki

A jeśli nie przepadamy za obcasami, to warto zwrócić uwagę na dwa inne trendy: baleriny i gladiatorki. Wiosną jednak mają to być baleriny godne samej baletnicy: zabudowane, z paskiem, wiązane i z marszczeniem. Im bardziej przypominają baletki, tym lepiej! Drugi trend to wielki hit lat 2000 - gladiatorki. Mogą to być sandałki, a mogą być zapinane na całej łydce, grunt, żeby miały jak najwięcej pasków, paseczków i klamerek. Pazura dodadzą wszelkie przeszycia i ćwieki. A jak wiemy, płaskie gladiatorki są niezwykle wygodne. Trendy na wiosnę 2023 zapowiadają się naprawdę intrygująco.

Więcej o: