Jak pozbyć się kurzu z mebli? Jeden kosmetyk na długo rozwiąże uciążliwy problem

Wycieranie kurzu nie należy do przyjemnych zadań. Na szczęście istnieje trik, który sprawi, że brud zacznie osiadać na meblach nieco później, dzięki czemu sprzątanie będzie o wiele mniej uciążliwe. Wystarczy produkt, który zapewne znajdziesz w domu.

Codzienne wycieranie kurzu z mebli jest uciążliwe. Wystarczy dzień lub dwa, by zabrudzenia zaczęły się ponownie osadzać, dlatego warto poznać sposoby, które temu zapobiegną. Dzięki nim będziesz cieszyć się czystością w domu na dłużej. Pomoże popularny kosmetyk, który możliwe, że masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co obrzydliwego wchodzi w skład kurzu? [PRACOWNIA BRONKA]

Jak pozbyć się kurzu z mebli? Spryskaj je tym kosmetykiem, a będą czyste na dłużej

Wiele kobiet ma w domu lakier do włosów, którym co jakiś czas utrwalają fryzurę. Okazuje się, że kosmetyk może też pomóc w sprzątaniu. Ma działanie antystatyczne, dlatego, jeśli spryska się nim meble, kurz i brud przez jakiś czas nie będą na nich osiadać.

  1. Zetrzyj kurz z mebli suchą lub wilgotną ściereczką.
  2. Przetrzyj meble niewielką ilością gliceryny zmieszanej z wodą (5 kropli na pół litra wody).
  3. Nanieś na meble cienką warstwę lakieru do włosów. Upewnij się, że robisz to równomiernie i rozpylasz kosmetyk z odpowiedniej odległości (czyli niezbyt blisko mebla, by zapobiec powstawaniu na powierzchni nieestetycznych grudek).

Częstotliwość stosowania metody zależy od koloru mebla:

  • jasne meble - spryskuj je lakierem raz na dwa-trzy tygodnie;
  • ciemne meble - spryskuj je raz lub dwa razy w tygodniu.

Pamiętaj, by co jakiś czas dokładnie czyścić meble z resztek lakieru do włosów, dzięki czemu kosmetyk nie wpłynie na ich estetykę i wygląd.

Jak pozbyć się kurzu z domu? Wykorzystaj płyn do płukania tkanin

Innym środkiem posiadającym właściwości antystatyczne jest płyn do płukania tkanin. Produkt podobnie jak lakier do włosów sprawi, że kurz zacznie osiadać na meblach o wiele później.

  1. Zmieszaj płyn do płukania tkanin z wodą w proporcji 1:1.
  2. Przelej substancję do buteleczki z atomizerem i spryskaj na oczyszczonej wcześniej powierzchni.
Więcej o: