Jak pozbyć się tłustych plam z kostki brukowej? Polej je tym płynem, a skutecznie wyczyścisz podjazd

Czyszczenie kostki brukowej, choć wydaje się trudne i mozolne, nie musi takie być. Okazuje się, że istnieje sposób, dzięki któremu szybko pozbędziesz się z podjazdu nawet tłustych plam z paliwa i oleju. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Wielu z nas kładzie na swoich podwórkach kostkę brukową. Nie dość, że wygląda dobrze, to jeszcze utrzymanie jej estetycznego wyglądu nie należy do trudnych. Choć niektórzy uważają, że czyszczenie kostki wymaga wiele czasu i użycia specjalistycznego sprzętu, nie musi tak być. Okazuje się, że na tłuste plamy z paliwa i oleju sprawdzi się jeden produkt. Sprawdź, czy masz go w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Czym wyczyścić tłuste plamy na kostce brukowej? Wykorzystaj płyn do naczyń z kuchni

Usuwanie tłustych plam z kostki brukowej najlepiej przeprowadzać od razu, gdy je zauważymy, ponieważ zaschnięte zabrudzenia mogą być dużo trudniejsze do usunięcia. Dobrze sprawdzi się płyn do mycia naczyń, który praktycznie każdy z nas ma w swojej kuchni. Wystarczy rozpuścić go w wodzie, zamoczyć gąbkę lub szczotkę i rozpocząć czyszczenie. Należy pamiętać, że plamy prawdopodobnie nie znikną od razu po pierwszym szorowaniu, a zabieg powinien być powtarzany co jakiś czas aż do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów.

Dużo prostsze jest czyszczenie kostki, gdy wiemy, że czeka nas deszczowy dzień. Wtedy wystarczy wylać płyn bezpośrednio na plamy i poczekać, aż spadające z nieba krople deszczu zmyją zanieczyszczenia.

Jak usunąć plamy z kostki brukowej? Szybkie sposoby na zabrudzenia

Oprócz płynu do mycia naczyń istnieją też inne sposoby na wyczyszczenie kostki brukowej z tłustych zabrudzeń i zadbanie o nawierzchnię.

  1. Płyn do mycia toalet - To alternatywa dla płynu do mycia naczyń. Wystarczy zastosować go w ten sam sposób.
  2. Posyp świeże plamy piaskiem - Tłuszcz, zamiast wsiąkać w kostkę brukową, zostanie wchłonięty przez piach.
  3. Zaimpregnuj kostkę brukową - Działanie sprawi, że brud i plamy nie osiądą na powierzchni zbyt szybko.
Więcej o: