Nałóż na zawiasy, a przestaną skrzypieć. Szybki i banalny sposób rozwiąże irytujący problem

Jak poradzić sobie ze skrzypiącymi drzwiami? Wcale nie musisz wzywać fachowca. Wystarczy, że użyjesz jednego produktu, z którego zwykle korzystasz w łazience. Nałóż go na zawiasy, a problem zniknie w mgnieniu oka. Pozbądź się irytujących dźwięków i poczuj się jak prawdziwy majsterkowicz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Słuchając opowieści różnych majstrów, czasami trudno uwierzyć, w jaki sposób poradzili sobie z niektórymi problemami. Ten sposób to jednak zagwozdka nawet dla największych fachowców. Chwyć za jeden produkt i nałóż go na zawiasy, a drzwi od razu przestaną skrzypieć. Zaoszczędź czas oraz pieniądze.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Roksana Węgiel Roksana Węgiel pręży ciało w stroju kąpielowym. Fani zaniepokojeni

Co zrobić, gdy drzwi zaczynają skrzypieć? Na początek zlokalizuj źródło problemu

Gdy tylko usłyszysz charakterystyczny, irytujący dźwięk, od razu sprawdź, który z zawiasów go generuje. Znalezienie źródła problemu jest dziecinnie proste. Zbliż się po kolei do każdego z zawiasów i poruszaj drzwiami. W ten sposób dowiesz się, który z przegubów wymaga naprawy. W niektórych przypadkach problem może dotyczyć każdego elementu. 

Kiedy zlokalizujesz źródło skrzypienia, rozpocznij demontaż. Każdy przegub składa się z dwóch elementów - zawiasu i sworznia. Ostatni z nich to okrągły kawałek metalu. Wyciągnij go za pomocą palców lub szczypiec. Często metalowe części mogą być zardzewiałe, co utrudnia ich usunięcie. Jeśli masz z tym problem, chwyć za śrubokręt i poluzuj trzymającą sworzeń obejmę.

Najpopularniejsze mity dotyczące wypadania włosów Czy częste mycie włosów powoduje ich nadmierne wypadanie? Obalamy mity

Jak naprawić skrzypiące drzwi? Przyda ci się pianka do golenia

Po wyjęciu sworznia dokładnie oczyść go z resztek starego smaru i brudu. To samo zrób z płytkami zawiasów. Po wyczyszczeniu metalowych elementów nałóż na nie cienką warstwę pianki do golenia. Produkt, którego zwykle używasz w łazience, powinien usunąć problem w mgnieniu oka. Zamontuj ponownie sworzeń w odpowiednim miejscu, po czym sprawdź, czy skrzypienie zniknęło. Jeśli wciąż je słyszysz, ponów cały proces przy każdym z zawiasów. 

Więcej o: