Stosowała ekstremalną dietę. Jak zmieniło się jej ciało, gdy ją odstawiła? Efekty są zaskakujące

Rachel Dillon jest jedną z największych gwiazd sportów sylwetkowych. Przez wiele lat trzymała rygorystyczną dietę i przestrzegała ścisłego harmonogramu treningów. Dziś otwarcie przyznaje, że popadła w skrajność i postanowiła wprowadzić zmiany w swoim życiu.

Rachel Dillon ma na Instagramie 1,4 mln obserwujących. Na profilu chętnie dzieli się zdjęciami z życia codziennego i treningów na siłowni. Niedawno wyjawiła fanom, że od pewnego czasu przestała stosować ścisłą dietę.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan zdradza, co myśli o Ani Lewandowskiej. "To nie jest trenerka fitness"

Narzuciła na siebie surowe zasady. "Nie kwestionowałam niczego"

Trenerka personalna wyznała, jak zmieniło się jej myślenie i podejście do zdrowego odżywiania oraz treningów. Nadal jest aktywna i regularnie ćwiczy. Jednak długotrwałe przebywanie na diecie sprawiło, że nie była w pełni szczęśliwa. Kiedy przygotowywała się do pierwszych zawodów fitness, narzuciła sobie surowe wytyczne, których pilnie przestrzegała.

Dochodziło do skrajności. Gdy rano przed pracą musiałam jeść rybę, a zaczynałam pracę o 5:00, to gotowałam o godz. 4:00. W czasie pierwszych przygotowań zastosowałam się do wszystkich zaleceń w stu procentach. Nie kwestionowałam niczego. Czy widziałam wspaniałe wyniki? Cóż, na pewno, ale czy to było w jakikolwiek sposób trwałe? Zdecydowanie nie. 

Większa ilość odpoczynku kluczem do świetnej sylwetki. "Nigdy nie byłam dla siebie tak miła"

Dziś Rachel odrzuciła skrajną dietę. We wpisie przyznała, że nadal trenuje, jednak robi mniej ćwiczeń cardio i znacznie więcej odpoczywa. Opatrzyła go zdjęciem, które jest porównaniem dzisiejszej sylwetki oraz figury z czasów, gdy Rachel trzymała się restrykcyjnej diety. Nie widać jednak większej różnicy, choć kobieta przestała stosować skrajną dietę i twierdzi, że teraz je normalnie.

Nie mogę być szczęśliwsza. Nigdy nie byłam dla siebie tak miła i całkowicie zaakceptowałam fakt, że to podróż na całe życie.

Warto pamiętać o tym, że stosowanie diet powinno być uzgodnione z lekarzem. Szczególnie skrajne restrykcje żywieniowe jak w przypadku Rachel, by nie odbiły się one na naszym zdrowiu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

 
Więcej o: