Wrzuć do pralki liść laurowy i nastaw pranie. Domowy sposób pomoże uporać się z uciążliwym problemem

Liście laurowe to podstawowa przyprawa w każdej kuchni. Nie każdy jednak wie, że te niepozorne listki mają również inne zastosowanie. Wrzuć je do pralki, a efekt będzie zaskakujący. Pomoże rozwiązać uporczywy problem.

Każdemu zdarzyło się wyciągnąć z pralki zabarwioną rzecz. Aby odplamić garderobę, nie musimy jednak używać chemicznych środków. Podpowiadamy, w jaki sposób pozbyć się plam z użyciem listka laurowego. Ta domowa metoda jest niezwykle skuteczna.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Anna Lewandowska Lewandowska eksponuje brzuch. Pokazała też sypialnię w willi wartej 20 mln

Jak uniknąć zafarbowania ubrań? Segreguj je przed wrzuceniem do pralki

Pranie nie powinno polegać na bezmyślnym wrzucaniu ubrań do pralki, dodaniu proszku lub kapsułki i naciśnięcia przycisku START. Po pierwsze ubrania należy posegregować kolorami, aby się nie odbarwiły. Nastawienie zbyt wysokiej temperatury może uszkodzić nasze ciuchy, więc warto przeczytać metkę i zalecenia producenta. Zdarza się jednak, że mimo starannej segregacji któryś element naszej odzieży zafarbował. Z pomocą przychodzi wówczas listek laurowy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podlewanie kwiatow Te rośliny podlewaj drożdżami. Wydasz 3 zł, a będą szybko rosły

Jak odplamić ubranie liśćmi laurowymi? Oto sprawdzony sposób

Do odbarwienia zaplamionego ubrania wcale nie potrzebujemy drogich odplamiaczy. Istnieje domowy i naturalny sposób, aby pozbyć się problemu. Tę metodę stosowały nasze mamy i babcie. Wystarczy umieścić zafarbowane ubranie w bębnie pralki i wrzucić do niego kilka listków laurowych. Można umieścić je w woreczku na bieliznę lub w starej pończosze.

Jeżeli ciuchy są mocno odbarwione, możemy przygotować wywar z liści laurowych. Do wody dodajemy garść listków i zagotowujemy. Odstawiamy na 15 minut. Kiedy przestygnie, wkładamy do wywaru ubrania i pozostawiamy na kilka godzin. Po upływie tego czasu należy je ponownie wyprać.

Więcej o: