Wrzuć do pralki liść laurowy i nastaw pranie. Domowy sposób pomoże uporać się z uciążliwym problemem

Liście laurowe to podstawowa przyprawa w każdej kuchni. Nie każdy jednak wie, że te niepozorne listki mają również inne zastosowanie. Wrzuć je do pralki, a efekt będzie zaskakujący. Pomoże rozwiązać uporczywy problem.

Każdemu zdarzyło się wyciągnąć z pralki zabarwioną rzecz. Aby odplamić garderobę, nie musimy jednak używać chemicznych środków. Podpowiadamy, w jaki sposób pozbyć się plam z użyciem listka laurowego. Ta domowa metoda jest niezwykle skuteczna.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak uniknąć zafarbowania ubrań? Segreguj je przed wrzuceniem do pralki

Pranie nie powinno polegać na bezmyślnym wrzucaniu ubrań do pralki, dodaniu proszku lub kapsułki i naciśnięcia przycisku START. Po pierwsze ubrania należy posegregować kolorami, aby się nie odbarwiły. Nastawienie zbyt wysokiej temperatury może uszkodzić nasze ciuchy, więc warto przeczytać metkę i zalecenia producenta. Zdarza się jednak, że mimo starannej segregacji któryś element naszej odzieży zafarbował. Z pomocą przychodzi wówczas listek laurowy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odplamić ubranie liśćmi laurowymi? Oto sprawdzony sposób

Do odbarwienia zaplamionego ubrania wcale nie potrzebujemy drogich odplamiaczy. Istnieje domowy i naturalny sposób, aby pozbyć się problemu. Tę metodę stosowały nasze mamy i babcie. Wystarczy umieścić zafarbowane ubranie w bębnie pralki i wrzucić do niego kilka listków laurowych. Można umieścić je w woreczku na bieliznę lub w starej pończosze.

Jeżeli ciuchy są mocno odbarwione, możemy przygotować wywar z liści laurowych. Do wody dodajemy garść listków i zagotowujemy. Odstawiamy na 15 minut. Kiedy przestygnie, wkładamy do wywaru ubrania i pozostawiamy na kilka godzin. Po upływie tego czasu należy je ponownie wyprać.

Więcej o: