Jak się pozbyć pluskiew? Rozsyp tę przyprawę w zakamarkach, a rozwiążesz problem na dobre

Pluskwy to jedne z bardziej uciążliwych szkodników. Insekty żywią się ludzką krwią, a ich ugryzienia nieprzyjemnie swędzą. Jak pozbyć się owadów z domu? Jednym z najlepszych sposobów na pasożyty jest znana przyprawa. Rozsyp ją w tych miejscach, a rozwiążesz irytujący problem w mgnieniu oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Widok pluskwy w domu dla wielu osób jest wręcz obrzydliwy. Pasożyty przeważnie żerują na ludzkiej krwi. Najczęściej opuszczają ciemne zakamarki domu w nocy, przez co można je także znaleźć w łóżku. Jak pozbyć się tych insektów? Jest na to sprawdzony sposób.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Ugryzienie pluskwy. Jak można je rozpoznać?

Choć obecnie nie ma żadnych dowodów na to, że insekty przenoszą choroby, nie można tego wykluczać. Prawdopodobieństwo, że pluskwy, podobnie jak inne pasożyty, mogą zarazić nas wirusem zapalenia wątroby typu B, jest całkiem wysokie. Co więcej, ich ugryzienia mogą zaburzać sen, a nawet powodować bezsenność. Czym wyróżniają się ukąszenia owadów? Przede wszystkim tym, że miejsca, w których żywiła się pluskwa, przybierają najczęściej formę wypukłych obrzęków. Każde z nich powoduje świąd. W wielu przypadkach można zauważyć je zgrupowane na brzuchu, ramionach, szyi i plecach. O wiele rzadziej pojawiają się na nogach i stopach. 

Jak się pozbyć pluskiew? Wykorzystaj tę przyprawę

Jeden ze sprawdzonych sposobów na pluskwy wykorzystuje znaną przyprawę, kojarzoną z kuchnią indyjską. Kurkuma, o której oczywiście mowa, ma charakterystyczny i intensywny zapach. Pluskwy, podobnie jak inne insekty, nie znoszą takich aromatów. Wysyp żółty proszek w trudnodostępnych zakamarkach, aby odstraszyć owady. 

Insekty często lubią przebywać w szczelinach kanap, foteli i innych mebli. W tym przypadku kurkuma może zabrudzić obicia siedzisk. Zamiast niej użyj goździków. Przyprawa działa w ten sam sposób, jednak nie jest w stanie zabrudzić mebli. Kiedy tylko zobaczysz pierwsze osobniki opuszczające kryjówkę, od razu zdejmij otoczkę materaca, lub narzutę kanapy. Przepierz je w temperaturze nie niższej niż 45 stopni Celsjusza. W ten sposób zginą larwy insektów, co uniemożliwi im dalsze rozmnażanie. Możesz także wynająć fachowca od odrobaczania, jednak będzie się to wiązać z wysoką opłatą.

Więcej o: