Dostała krótką wiadomość. "Darek zabił człowieka. Mamy około 6-7 godzin, zanim dowie się o tym prasa"

Był menadżerem największych gwiazd w Polsce i mężem Edyty Górniak. Dariusz Krupa miał przed sobą wielką karierę, jednak w 2014 roku jego życie wywróciło się do góry nogami. Pod wpływem narkotyków spowodował śmiertelny wypadek.

Uczył się na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, lecz studiów nie ukończył. Mimo to wiele osób mówiło o nim, że jest zdolnym gitarzystą. Dariusz Krupa urodził się w Łomży w 1976 roku. Współpracował z Mieczysławem Szcześniakiem. Kayah, Natalią Kukulską i Edytą Górniak. Od zawsze interesowała go muzyka, jednak zawodową przyszłość związał z promowaniem polskich gwiazd.

Zobacz wideo Edyta Górniak w nowej fryzurze

Jennifer Lopez w mocno wyciętym body. Fani nie wierzą w to, co widzą: 'Tylko spójrzcie' (zdjęcie ilustracyjne)Jennifer Lopez w mocno wyciętym body. Fani w szoku: "Tylko spójrzcie na nią"

Dariusz Krupa i Edyta Górniak. Trudny związek w blasku fleszy

W 2001 roku Edyta Górniak szukała gitarzysty do zespołu. Tak poznała Dariusza Krupę. Oboje świetnie się dogadywali i spędzali długie godziny na rozmowach. Ich związek od razu przykuł uwagę mediów. Paparazzi nie dawali im żyć, a Dariusz bywał nerwowy. Często dochodziło do kłótni pomiędzy nim a reporterami. Para pobrała się w 2005 roku. Edyta w programie "My Way" przyznała, że dzień przed ślubem wybrała się do wróżki, która odradziła jej ślub. – Dzień przed ślubem wiedziałam, że to małżeństwo to nie to. Niestety... Nawet wtedy poszłam do wróżki. Nie mówiąc, że mam wątpliwości, poprosiłam ją, by zobaczyła, czy jest może jakaś podpowiedź od mojej praprababci, może skontaktuje się ze mną przez karty. Wróżka mi powiedziała, żebym nie brała ślubu.

Dzień przed ślubem Edyta dowiedziała się, że Dariusz oszukał ją finansowo, mimo to nie zrezygnowała ze zorganizowania ceremonii. Ostatecznie w 2010 roku Dariusz i Edyta się rozwiedli.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lekarka reaguje na słowa Pawlikowskiej o depresji.Lekarka do Pawlikowskiej o depresji: To, że jest Pani właścicielką mózgu, nie czyni Pani specjalistką

Rozwód i narkotyki. "Darek zabił człowieka"

Medialna wojna, jaka towarzyszyła rozwodowi, doprowadziła do sytuacji, w której niewiele osób chciało współpracować z Dariuszem. Mężczyzna założył spółkę zajmującą się produkcją muzyczną, jednak firma szybko upadła. W tym samym czasie Krupa mierzył się z uzależnieniem od narkotyków. W lipcu 2014 roku w Warszawie Dariusz Krupa spowodował wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym. Przejechał na czerwonym świetle, wjeżdżając na przejście dla pieszych i uderzył w 63-letnią kobietę. Był pod wpływem kokainy.

W programie "My Way" Edyta odniosła się do tamtego strasznego zdarzenia. – Pamiętam, że mi się nogi ugięły. Pierwsze, co pomyślałam, że mogłam to być ja. Wiele razy mnie straszył, że zrobi mi krzywdę. (...) Nie mogłam oddychać. Zorganizowałam auto, musiałam jak najszybciej dotrzeć do Allana, żeby nie zobaczył nagłówków.

Piosenkarka wspominała, że dostała wówczas sms-a:

Darek zabił człowieka. Mamy około 6-7 godzin, zanim dowie się o tym prasa.

W 2016 roku Dariusz został skazany na 6 lat więzienia i 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Z więzienia wyszedł w 2020 roku. 

Więcej o: