Pokazała, jak ciąża zmieniła jej ciało. W komentarzach zawrzało. "Dlatego nie chcę rodzić"

24-letnia tiktokerka Mia Somerville we wrześniu 2022 r. urodziła pierwsze dziecko. Kobieta w jednym z nagrań zdecydowała się pokazać, jaki wpływ na jej ciało miała ciąża. Nie spodziewała się lawiny skrajnych komentarzy, które znalazły się pod wpisem.

Coraz więcej mam decyduje się na ukazywanie w sieci prawdziwego oblicza macierzyństwa. Podczas gdy jedne przedstawiają je w samych superlatywach, inne nie boją się mówić, że narodziny dziecka mogą mieć ogromny wpływ na dotychczasowe życie. 24-letnia Mia Somerville we wrześniu 2022 r. urodziła pierwsze dziecko. Młoda mama w jednym z nagrań opublikowanych na platformie TikTok pokazała, jak zmienił się jej brzuch po ciąży. Kobieta nie spodziewała się, ile kontrowersji, emocji i poruszenia w komentarzach wywoła wygląd jej ciała. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Obalamy mity dotyczące porodu

Pokazała brzuch po ciąży. "Jeśli chcę, by mój pępek wyglądał jak przed ciążą, muszę poddać się operacji plastycznej"

Kobieta na początku nagrania pokazała zdjęcie przy basenie, które wykonano, gdy była w czwartym tygodniu ciąży Tiktokerka pozowała w dwuczęściowym stroju kąpielowym, który odsłaniał jej brzuch. - Miałam świetny brzuch, kochałam swoje ciało, byłam bardzo pewna siebie, ale ciąża zmienia niektóre rzeczy — wyznała.

W dalszej części nagrania Mia Somerville zapewniła, że nie zmieniłaby w swoim życiu niczego i cieszy się, że urodziła córeczkę. Mimo wszystko ciąża wpłynęła na jej wygląd, a brzuch do dziś wygląda inaczej. - Dwóch lekarzy powiedziało mi, że jeśli chcę, by mój pępek wyglądał jak przed ciążą, muszę poddać się operacji plastycznej.

Joanna Liszowska w naturalnym wydaniu pisze o upływającym czasie. 'Piękna kobieta'44-letnia Liszowska pokazała się bez makijażu. "Coraz mniej Pani w Pani"

Wpis młodej mamy wywołał spore poruszenie. Internauci wyrazili różne opinie

Mia Somerville nie miała pojęcia, ile emocji wywoła nagranie. Wpis w niecałe dwa tygodnie po publikacji zyskał już ponad 2,3 mln wyświetleń. Internauci szybko zaczęli wyrażać w komentarzach swoje opinie. Niektórzy pochwalili młodą mamę, że nie boi się mówić na głos o tym, jak ciąża wpływa na ciało kobiety. Inni zaś zwrócili uwagę, że to właśnie zmiany, jakim ulega ciało w trakcie i po ciąży sprawiają, iż wiele osób świadomie rezygnuje z zachodzenia w ciążę.

To sprawia, że czuję się normalnie z moim ciałem. Dziękuję.
To ulga widzieć kogoś z takim samym brzuchem jak mój zarówno przed ciążą, jak i później!
Jak dobrze widzieć prawdziwe ciało po porodzie!
Mój były wielokrotnie powtarzał mi, że jeśli moje ciało nie 'powróci' w 100% do wyglądu sprzed porodu, odejdzie (to on chciał mieć dzieci). Musimy znormalizować ciała po porodzie!
Dlatego nie chcę rodzić.
Cieszę się, że jesteś szczęśliwa, ale ja nie podejmę tego ryzyka. Dziękuję.
Powód numer 9999+, aby nigdy nie mieć dzieci.

Ewa Wanat wywołała burzę ogłoszeniem o wynajmie mieszkaniaNie chce wynająć mieszkania rodzinom z dziećmi. "To hipokryzja"

Tiktokerka nie pozostawiła komentarzy bez odzewu. Młoda matka wprost wyraziła swoje zdanie

Mia Somerville zdecydowała się odpowiedzieć kolejnym nagraniem na komentarz osoby, która stwierdziła, że "teraz boi się mieć dzieci". - Myślę, że prawdziwym problemem jest to, że ludzie są zaniepokojeni takim wyglądem na tyle, iż są gotowi zrezygnować z posiadania dzieci i założenia rodziny. Jako społeczeństwo mamy obsesję na punkcie perfekcji — skomentowała tiktokerka.

Więcej o: