Kosztuje tylko 2 zł. Posyp tym umywalkę w łazience, a pozbędziesz się uciążliwego problemu

Kamień najczęściej pojawia się na kranach, w muszli klozetowej i pod prysznicem. Usunięcie go wydaje się syzyfową pracą, ale okazuje się, że to wcale nie takie trudne. Podpowiadamy, w jaki sposób szybko i skutecznie pozbyć się kamienia domowym sposobem.

Osad z kamienia bywa uciążliwym problemem, z którym część osób nie potrafi sobie poradzić. Większość z nas sięga po specjalistyczne środki z zawartością chloru. Istnieje jednak inna metoda. Sprawdź, jak usunąć kamień domowym sposobem.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Skąd bierze się osad z kamienia? Oto najczęstsze przyczyny 

Kamienny osad powstaje ze zbyt dużej zawartości soli magnezu i soli wapnia. Wysokie stężenie tych składników najczęściej znajdziemy w twardej wodzie. Kamień tworzy nieestetyczną skorupę i pozostawiony szybko się nawarstwia. Może zatykać otwory w słuchawce prysznicowej, osadzać się na płytkach i w toalecie. Jednak najczęściej spotkamy się z nim na kranach w umywalce. Na rynku istnieje wiele środków do walki z nim. Specjalistyczne płyny nie zawsze potrafią poradzić sobie z problemem. Warto wypróbować niezawodne domowe sposoby. Wystarczy jeden produkt. Większość z nas posiada go w swojej kuchni.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwasek cytrynowy. Naturalny sposób na usunięcie kamienia

Kwasek cytrynowy wystarczy wysypać na miejsca, z którego chcemy pozbyć się kamienia. Jeśli zabrudzenie jest duże, możemy przygotować pastę z kwasku i wody. Pięć łyżeczek kwasku należy wsypać do małej ilości wody i wymieszać. Konsystencja powinna być gęsta. Następnie wystarczy rozprowadzić ją na powierzchniach, jakie chcemy wyczyścić. Pozostawić na kilka minut i zebrać, a potem przetrzeć szmatką.

Jeśli nie posiadasz kwasku cytrynowego, do osunięcia osadu z kamienia przyda się soda oczyszczona i ocet. Oba składniki należy wymieszać. Do szklanki octu dodajemy 1/3 szklanki sody. Gotową miksturą polewamy miejsca, które chcemy oczyścić. Po upływie kilku minut ściągamy kamień i przecieramy suchą szmatką.

Więcej o: