Rozpuść tabletkę do zmywarki w wodzie i umyj podłogę. Efekt przerośnie twoje oczekiwania

Tabletka do zmywarki, którą standardowo wykorzystujemy do mycia talerzy, może też posłużyć do czyszczenia podłogi. Choć metoda na pierwszy rzut oka wydaje się nietypowa, okazuje się, że zaledwie jedna kapsułka to sprawdzony pogromca brudu i zacieków.

Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, tabletki do zmywarki można wykorzystać nie tylko do mycia talerzy. Okazuje się, że jedna kapsułka wystarczy, by skutecznie umyć podłogę i usunąć nieestetyczne dla oka smugi. Wszystko ze względu na zawartość substancji, które rozpuszczają tłuszcz, zmiękczają wodę i nabłyszczają. Wykorzystanie tabletek do zmywarki stanowi tańszą alternatywę dla drogich, chemicznych środków. Metoda coraz bardziej zyskuje na popularności, dlatego, jeśli jeszcze jej nie znasz, w wolnej chwili przetestuj jej działanie — szczególnie jeśli spodziewasz się wielkanocnej wizyty gości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Rozpuść tabletkę do zmywarki w wodzie i umyj podłogę. Efekt przerasta oczekiwania

Płyny do mycia podłóg zazwyczaj mocno się pienią, czego efektem są nieestetyczne smugi. Niektóre środki ze sklepu zwyczajnie nie radzą sobie też z umyciem parkietu. Na szczęście tabletki do zmywarki szybko i skutecznie rozwiążą problem, a na dodatek nadadzą powierzchni pożądanego blasku.

  1. Przygotuj 2 l ciepłej wody i rozpuść jedną kapsułkę.
  2. Umyj podłogę przy pomocy mopa z końcówką z mikrofibry lub gąbki do naczyń (w zależności, czy zamierzasz wyczyścić całą podłogę, czy zastosować roztwór punktowo).

Metoda sprawdzi się na plamach z soku, wina czy kredek. Dzięki niej panele będą odświeżone i zachwycą czystością niejednego gościa.

Do czego jeszcze można użyć tabletki do zmywarki? Przetestuj wszystkie triki

Wykorzystanie tabletki do zmywarki to sposób na skuteczne wyczyszczenie wielu zabrudzonych powierzchni i materiałów — nie tylko podłogi i talerzy.

  1. Usuń plamę z kawy lub wina na ubraniu — Polej plamę niewielką ilością wody i pocieraj ją delikatnie kapsułką, a po 15 minutach wypierz materiał w pralce.
  2. Włóż kapsułkę do bębna pralki i nastaw program — To jedna z najszybszych i najprostszych metod czyszczenia urządzenia.
  3. Rozpuść tabletkę w wodzie i umyj szkła lub lustra — Tym sposobem zapomnisz o nieestetycznych smugach i zaciekach.
Więcej o: