Jak wietrzyć mieszkanie zimą? Nawet w tym przypadku łatwo popełnić błąd

W okresie jesienno-zimowym często rezygnujemy z wietrzenia mieszkania. Nie możemy jednak zapominać o tym, że dopływ świeżego powietrza ma dobroczynny wpływ na nasz nastrój oraz zdrowie. Natomiast brak może mieć negatywne konsekwencje. Dlatego też warto wietrzyć mieszkanie każdego dnia. Podpowiadamy, jak robić to poprawnie.

Wietrzenie pomieszczeń jesienią czy zimą nie musi wcale oznaczać wyższych opłat za ogrzewanie. Umiejętne wpuszczanie świeżego powietrza nie wychłodzi mieszkania. I co bardzo ważne, może okazać się zbawienne dla samopoczucia i zdrowia. Jak robić to prawidłowo? Przypominają o tym autorzy filmu, który zdobył ogromną popularność w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Kubicka: Chcicałam lecieć do Danii na in vitro

Jak wietrzyć mieszkanie w zimniejsze dni?

Pozornie wydaje się, że to banalnie prosta czynność. Okazuje się jednak, że wietrząc mieszkanie, często popełniamy błąd. O co dokładnie chodzi? Okna warto otworzyć na oścież, a nie tylko je uchylić. Uchylenie okna wiąże się z brakiem efektywnej wymiany powietrza. Poza tym i tak powoduje duże straty ciepła. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest otworzenie go na oścież.

Przypomina o tym film, który ukazał się niedawno na fanpage'u Dwóch Braci. - Trzeba to robić codziennie - przypominają autorzy nagrania, które wyświetlono już prawie 3 miliony razy. 

Dlaczego źle wietrzysz mieszkanie?Dlaczego źle wietrzysz mieszkanie? Screen: Facebook

Warto wspomnieć także o tym, że najlepsze jest wietrzenie krótkotrwałe. Zamiast otwierać okno na cały dzień, otwórz je na oścież na kilka lub kilkanaście minut. Dzięki temu mieszkanie mniej się wychłodzi, a jednocześnie zapewnisz odpowiednią cyrkulację powietrza. 

Dlaczego warto regularnie wietrzyć mieszkanie?

Regularne wietrzenie mieszkania dobrze wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Poza tym wzmacnia odporność. Zapobiega także zbieraniu się wilgoci oraz pojawieniu się grzybów czy pleśni. Co więcej, z jego pomocą pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów i zminimalizujemy ryzyko, że w powietrzu utrzymają się szkodliwe substancje.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: