Włóż ją do szufladki w pralce, a pozbędziesz się pleśni i brudu. Ten banalny sposób to hit

Szufladka w pralce bywa pomijanym elementem podczas czyszczenia urządzenia. To błąd. Mogą gromadzić się w niej kamień, pleśń i osad z proszku do prania. Podpowiadamy, w jaki sposób wyczyścić przegródkę domowymi sposobami.

Szufladka to jedno z tych miejsc, które wymaga regularnego czyszczenia. Minimum raz na 2-3 tygodnie. W innym wypadku nasze pranie będzie brzydko pachnieć. W przegródce może rozwinąć się również pleśń.

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Roksana Węgiel Roksana Węgiel eksponuje nogi w mini sukience. "Ideał"

Pleśń jest groźna dla zdrowia. Pamiętaj, aby regularnie czyścić pralkę

Jeśli ubrania wyjęte z pralki śmierdzą stęchlizną, to sygnał, że powinniśmy wyczyścić pralkę. Pamiętajmy, że nie myjemy jedynie bębna, ale także szufladkę, do której wsypujemy proszek lub wlewamy płyn do płukania. Resztki tych detergentów osadzają się wewnątrz przegrody. Pozostawione na dłuższy czas w wilgotnym środowisku są pierwszym krokiem do wytworzenia pleśni. Dostrzeżemy ją po charakterystycznym ciemnym nalocie. Może ona przedostać się na nasze ubrania, a następnie na skórę, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Pleśń powoduje częste bóle głowy, problemy z zatokami, osłabienie koncentracji, bezsenność, bóle mięśni i stawów. To tylko początek długiej listy. Długotrwały kontakt z pleśnią skutkuje poważnymi problemami: uszkodzenie układu nerwowego, drętwienie kończyn, infekcje układu oddechowego czy osłabienie odporności.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

sprzątanie szafek/mole Dodaj do wody i przetrzyj szafki. Od razu zobaczysz efekty. Mole znikną

Jak wyczyścić szufladkę w pralce? Domowy sposób, który usunie pleśń

Aby wyczyścić szufladkę pralki i pozbyć się pleśni, potrzebujemy octu i kuchenną gąbkę. Gąbki należy umieścić w przegródkach – jeśli są za duże, możemy rozciąć je na pół, a następnie polać octem. Powinny być obficie nasiąknięte. Pozostawiamy je na 10 minut, a potem obmywamy szufladę wodą i wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym. To świetny sposób na pozbycie się pleśni i wyczyszczenie przegródki w pralce, lecz pamiętajmy, aby stosować go regularnie i nie dopuszczać do rozwoju pleśni.

Więcej o: