Wyczesz i włóż do nory, a kret ucieknie w popłochu. Niezawodny trik, na który nie wydasz nawet grosza

Jak pozbyć się kreta? Pytanie spędza sen z powiek wielu właścicielom działek i ogrodów, którzy borykają się z problemem nieestetycznych kopców. Zadanie wydaje się trudne, jednak istnieją proste sposoby na odstraszenie szkodnika. Na tę metodę nie wydasz nawet złotówki.

Krety pojawiają się w ogrodach niezależnie od tego, jak bardzo staramy się dbać o zieleń. Budowa kopców i podziemnych korytarzy jest dużym problemem, który znacząco wpływa na estetykę działki. Choć przepędzenie szkodnika wydaje się trudne, można się go pozbyć stosując prosty trik, który nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Dzięki niemu kret szybko odejdzie i poszuka sobie nowego miejsca do zamieszkania, a my na nowo będziemy cieszyć się czystym i zadbanym ogrodem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wyczesz i włóż do nory, a ucieknie w popłochu

Krety tak samo, jak i wiele innych szkodników, nie znoszą pewnych zapachów. Aby je odstraszyć, sprawdzi się sierść zwierząt domowych - psa lub kota. Wystarczy wyczesać zwierzę, zebrać kłaczki, wrzucić je do kilku kopców wydrążonych przez kreta i zakopać norę. Dzięki temu szkodnik wystraszy się zapachu innego stworzenia i ucieknie w obawie, że nasz pupil jest blisko niego.

Jeśli nie masz w domu zwierzęcia, pomogą również i ludzkie włosy. Wystarczy je zebrać ze szczotki po czesaniu.

Sposób na kreta. Wykorzystaj zapachy kilku popularnych roślin

Krety, oprócz zapachu sierści zwierząt domowych i włosów ludzkich, wyczulone są też na aromaty wydzielane przez niektóre popularne rośliny. Z tego względu warto rozważyć ich uprawę. Mowa o czarnym bzie, szachownicy lekarskiej, bazylii, wilczomleczu, czosnku, narcyzie, aksamitku i komosie.

Popularną i ciekawą metodą jest też wrzucenie do kopców rozgniecionych ząbków czosnku, które również zadziałają na szkodniki odstraszająco.

Więcej o: