Nie lubisz sprzątać? Kieruj się zasadą 2 minut. Oto banalny sposób na domowe porządki

Nie każdy lubi sprzątać. To oczywiste. Nie można jednak odkładać domowych porządków na ostatnią chwilę. Jak zachować czystość w prosty sposób? Wystarczy kierować się zasadą 2 minut. Ten trik pomoże każdemu bałaganiarzowi.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy da się posprzątać dom w 2 minuty? Jeśli szukasz niesamowitego sposobu na wprowadzenie porządku w twoich czterech kątach w mniejszą ilość czasu, niż zajmuje przyrządzenie jajka na twardo to... wiedz, że jest to niemożliwe. Regułą, która obiła się szerokim echem w internecie to trik, dzięki któremu wykształcisz u siebie nawyk regularnego czyszczenia bałaganu.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Na czym polega zasada 2 minut? Regularne czyszczenie wejdzie ci w nawyk

Zasada 2 minut jest genialna w swojej prostocie. Reguła polega na przyzwyczajeniu się do regularnego sprzątania. W ciągu dnia marnujemy wiele wolnych chwil w bezmyślny sposób. Zamiast tego poświęć każdy moment, nawet przykładowe 120 sekund, w których nie planujesz nic robić, na czyszczenie bałaganu. Nie muszą być to duże rzeczy. Czas oczekiwania na zagotowanie wody na herbatę, czy napełnianie wanny przeznacz na wymycie kilku talerzy lub przetarcie półek z kurzu. 

Czy zasada 2 minut rzeczywiście działa? Dzięki temu bardziej polubisz sprzątanie

Sprzątając dom w ten sposób, wyrobisz sobie nawyk regularnego utrzymywania go w czystości. Dzięki temu nie dość, że twoje cztery kąty staną się po prostu czystsze, to w dodatku większe porządki nie będą tak męczące, jak dotychczas. Co więcej, poczujesz się lepiej, wiedząc, że nie marnujesz niepotrzebnie czasu. Te małe zwycięstwa pozwolą ci stopniowo doprowadzać dom do nieskazitelnego stanu, bez zmuszania się do nielubianej czynności. Szybko stanie się jasne, że sprzątanie nie jest tak uciążliwe, jak mogłoby się wydawać. Nawyk regularnych porządków naprawdę ułatwi ci życie. 

Więcej o: