Zamiast wylewać do zlewu, wlej do doniczki. Palma będzie uginać się od pięknych, zdrowych liści

Palmy kojarzą nam się z egzotycznymi wakacjami w ciepłych krajach. Wielu z nas decyduje się na uprawę tych roślin w doniczce, by móc odczuć choćby namiastkę podobnych chwil. Okazuje się, że dbanie o palmy domowe nie jest skomplikowane. Wystarczy odpowiednio je wspomagać i przestrzegać kilku zasad.

Palmy domowe są pięknymi roślinami, które naturalnie występują w klimacie subtropikalnym i tropikalnym. Ciekawy, oryginalny wygląd często zachęca do zakupu i postawienia doniczki w salonie, a długie liście zazwyczaj przywodzą na myśl egzotyczne kraje, które marzą nam się zimą. Jak je uprawiać? Wystarczy przestrzegać kilku zasad, ale możesz też wspomóc palmy domowym nawozem, który pozytywnie wpłynie na ich wzrost.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak dbać o palmy w domu? Wspomóż je naturalnym nawozem z wody mineralnej

Jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na odżywienie roślin doniczkowych jest podlewanie ich wodą mineralną, która zawiera wiele różnych związków mineralnych w niewielkim stężeniu. To sprawia, że ryzyko przenawożenia roślin praktycznie nie występuje. Decydując się na tę metodę, należy wybrać wodę niegazowaną, wysoce zmineralizowaną lub lekko gazowaną. Najbezpieczniejszą opcją jest poczekanie, aż gaz z butelki się ulotni.

Innym sposobem jest podlewanie roślin wodą po ugotowanych ziemniakach, które zawierają ogromne ilości skrobi i minerałów, przez co wzbogacą podłoże w doniczce. Należy przy tym pamiętać, by stosować jedynie niesoloną i schłodzoną wodę - inna zaszkodzi roślinom.

Demi Moore Demi Moore w odważnej sesji. Wyeksponowane piersi i zmysłowe pozy

Jak pielęgnować palmę w doniczce? Trzy proste zasady kluczem do sukcesu

W pielęgnacji palm domowych pomoże też przestrzeganie trzech prostych zasad. Dzięki nim liście rośliny nie uschną i będą cieszyć oko przez długi czas.

  1. Podlewanie - podlewaj przegotowaną wodą, latem 1-2 razy w tygodniu, a zimą 1 raz na dwa tygodnie. Dbaj o to, by spód doniczki był zawsze lekko wilgotny. Warto wyłożyć na dnie warstwę drenażu, która ochroni korzenie przed stojącą wodą.
  2. Ustawienie - palmy potrzebują dużych ilości rozproszonego światła. Liście nie powinny być bezpośrednio nasłoneczniane, gdyż może to doprowadzić do ich poparzenia.
  3. Zraszanie - latem oprócz podlewania należy codziennie zraszać liście. Warto zaopatrzyć się w tym celu w butelkę z atomizerem.

Pralka Włóż ją do pralki, a pozbędziesz się pleśni. Trik na czystą szufladkę

Więcej o: