Ostrzeżenie IMGW przed intensywnymi opadami. Nawet 30 centymetrów śniegu

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał alerty dla kilku województw. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, którego miejscami może spaść nawet 30 centymetrów.
Zobacz wideo Kubicka: Chciałam lecieć do Danii na in vitro

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologicznie pierwszego (żółte) i drugiego (pomarańczowe) stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Eksperci z IMGW prognozują przyrost pokrywy śnieżnej w niektórych miejscach od 20 do nawet 30 centymetrów.

Synoptycy z IMGW wydali alerty pomarańczowe - kiedy i gdzie obowiązują?

Obecnie pomarańczowe alerty IMGW przed opadami śniegu obowiązują w trzech województwach. Warto wspomnieć, że ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Na liście znalazły się:

  • Województwo śląskie: powiat żywiecki, powiat bielski, powiat cieszyński.
  • Województwo podkarpackie: powiat krośnieński, powiat jasielski, powiat bieszczadzki, powiat leski, powiat sanocki, powiat brzozowski, powiat strzyżowski. 
  • Województwo małopolskie: powiat nowatorski, powiat tatrzański, powiat suski, powiat tarnowski, powiat brzeski, powiat bocheński, powiat limanowski, powiat gorlicki, powiat nowosądecki, powiat myślenicki. 

W małopolskim ostrzeżenia obowiązują od godziny 13 w piątek do 10 w sobotę, na Śląsku od 15 w piątek do 10 w sobotę, w województwie podkarpackim - od 11 w piątek do 8 w sobotę. 

Intensywne opady śniegu - alerty pierwszego stopnia

Natomiast w części kraju będą obowiązywały ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółte). Przewidywane są opady śniegu, które spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 centymetrów. Na liście znajdują się:

  • Małopolska (wszystkie powiaty poza tymi, które zostały objęte alertami drugiego stopnia).
  • Województwo lubuskie (powiaty południowe i centralne).
  • Województwo świętokrzyskie (powiaty południowe).
  • Podkarpacie (wszystkie powiaty poza tymi, które zostały objęte alertami drugiego stopnia).

Alerty w świętokrzyskim i małopolskim obowiązują od 15 w piątek do 10 w sobotę. Z kolei na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu - od 11 w piątek do 8 w sobotę.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: