Piękna i krótka modlitwa na sobotę za rodzinę. O opiekę i zdrowie najbliższych

Poranna modlitwa w życiu wielu chrześcijan to jeden z ważniejszych elementów dnia. Pozwala na duchowe przygotowanie się do czekających wyzwań, a także skierowanie swoich próśb do Pana Boga. Chcesz prosić o łaski, opiekę i zdrowie dla siebie oraz najbliżych? Ta modlitwa będzie idealna.

Więcej interesujących artykułów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Planowanie tygodnia warto zacząć od planowania przyjemności i odpoczynku. Dlaczego? [fragment podcastu femiTALK]

Każda osoba ma swój własny sposób na rozpoczęcie każdego dnia. Jedni w pośpiechu wstają z łóżka po tym, jak kilkukrotnie włączyli drzemkę, gdy dzwonił budzik, a inni od razu chwytają za telefon i przeglądają media społecznościowe oraz czytają wiadomości. Jest również grupa osób, dla których rozpoczęcie dnia w skupieniu jest niezwykle istotne, w czym pomaga im medytacja lub krótka modlitwa.

Modlitwa poranna na sobotę. Poproś o potrzebne łaski i błogosławieństwo

Modlitwa poranna dla wielu wierzących osób jest nie tylko sposobem na dobre rozpoczęcie dnia. Jest to również chwila rozmowy z Bogiem, podczas której można okazać wdzięczność za kolejny otrzymany dzień i prosić o łaski oraz błogosławieństwo dla siebie oraz najbliższych. Oto jedna z modlitw znalezionych w sieci, którą odmawiać można nie tylko w sobotni poranek, lecz także rozpoczynać nią każdy inny dzień tygodnia:

"Panie i Boże mój, dozwoliłeś mi szczęśliwie powstać z nocnego spoczynku, niechże więc najpierwsze uczucie dnia tego na chwałę Twoje obrócone będzie. Składam Ci dzięki, że się téj nocy żadne nieszczęście mnie, ani tym, których kocham, nie stało i proszę Cię o błogosławieństwo na cały dzień dzisiejszy; polecam Ci duszę moję, ciało moje, myśli słowa i uczynki moje; biorę na się znak krzyża świętego; w Imię Ojca, i Syna i Ducha świętego, z wiarą i ufnością. O dobry Jezu, miej mnie, błagam Cię, w swej łasce przenajświętszej, iżbym naśladując Ciebie, był(a) dziś i zawsze cichy(ą), cierpliwy(ą), posłuszny(ą) i uległy(ą) dla rodziców i starszych; zgodny(ą) i łagodny(ą) w obcowaniu z rodzeństwem i towarzyszami, miłosierny(ą) dla ubogich, uprzejmy(ą) dla wszystkich. Proszę Cię, mój Boże, o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziców, rodzeństwa, krewnych, przyjaciół i domowników, o pocieszenie wszystkich strapionych i chorych, o opiekę nad biednemi, tułającemi się dziećmi, i miłosierdzie nad duszami w czyśćcu zostającemi. Ofiaruję Ci mój Boże wszystko, cokolwiek myśleć i czynić będę, niech każda chwila poświęcona będzie na cześć Imienia Twojego i ku zbawieniu méj duszy. Wszystko, co mnie dziś spotka, uciechy czy smutek, chcę przyjąć od Ciebie, mój Boże, z pokorą i poddaniem się woli Twojej świętej, i każde uderzenie serca mojego Tobie na cześć i chwałę poświęcam. Amen".

Więcej o: