Podczas kąpieli pamiętaj o jednej rzeczy. Rachunki będą znacznie niższe

Sposobów na oszczędności można szukać w wielu miejscach. W dobie panującej inflacji warto zastosować kilka trików, które sprawią, że w naszych portfelach zostanie więcej pieniędzy. Wystarczy tylko nieco zmienić nawyki podczas codziennej kąpieli w wannie lub pod prysznicem.

Sposobów na oszczędzanie jest naprawdę mnóstwo. Niektóre mogą być uciążliwe, a inne wymagają  jedynie niewielkiej zmiany nawyków. Co warto robić na co dzień, by zaoszczędzić na rachunkach? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zaoszczędzić podczas kąpieli? O tym sposobie warto pamiętać każdego dnia

Folia aluminiowa to popularny produkt, z którego zwykle korzystamy w kuchni. Okazuje się jednak, że można zastosować ją również po to, by zaoszczędzić nieco na rachunkach. Wystarczy sięgnąć po karton, który będzie odpowiadał wielkości grzejnika i owinąć go folią. Po tym należy wsunąć go za kaloryfer. Co nam to da? Folia aluminiowa będzie oddawała ciepło, a dzięki temu sprawi, że pomieszczenie będzie odpowiednio nagrzane.

Tern trik warto wypróbować w każdym pokoju lub kuchni, lecz świetnie sprawdzi się przede wszystkim w łazience. Dzięki temu podczas codziennych kąpieli w wannie lub pod prysznicem ciepła, parująca woda dodatkowo spotęguje działanie tej metody. Po skończonym prysznicu warto otworzyć drzwi łazienki, by ciepło rozniosło się również do innych pomieszczeń, a my będziemy mogli ustawić kaloryfery na mniejszą moc grzania.

Możesz zaoszczędzić nie tylko na ogrzewaniu. Co jeszcze warto robić?

Sposób związany z oszczędzaniem ogrzewania jest skuteczny i nie wymaga od nas szczególnego zaangażowania. Istnieje też fantastyczny trik na to, by płacić również mniejsze rachunki za wodę. Wystarczy, że podczas brania prysznica zatkamy odpływ, by woda zbierała się w brodziku. Dzięki temu można skorzystać z niej do spuszczania nieczystości w toalecie. Podobnie warto wykorzystać też wodę po kąpieli w wannie. Ten trik jest skuteczny i pozwala nieco zaoszczędzić na rachunkach, choć wymaga od nas niewielkiej zmiany nawyków. Jeśli naprawdę chcemy obniżyć wysokość comiesięcznych kosztów, warto go wypróbować.

Więcej o: