Ten trend budzi skrajne opinie. Dla jednych dodaje pazura stylizacji, dla innych to kicz

To zdecydowanie odważny trend, który ostatnio zyskał na popularności wśród gwiazd. Dodaje sukienkom intrygującego charakteru, a także mówi: nie boję się eksperymentów modowych! Wieczorowa sukienka z kapturem to pomysł, który podzielił publiczność.

Dresowe sukienki z kapturem to ubranie, które znamy od dawna i nie uważamy za nic wyjątkowego. Ot jedna z dodatkowych zalet, opcja czysto funkcjonalna, ani ładna, ani brzydka. Ale co jeśli kaptur dodamy do sukni eleganckiej? Dzieje się prawdziwa magia! Sukienka wygląda zupełnie inaczej, nabiera charakteru i nieco tajemniczości. Kto stawia na takie stylizacje?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wrócił po latach. Sukienki z kapturem noszą czołowe gwiazdy

Niedawno premierę miała tak zwana rozstaniowa piosenki Shakiry. Niemal w tym samym czasie furorę zrobiła inna podejmująca temat rozstania. A jest to utwór Miley Cyrus, który z miejsca stał się hitem. Teledysk rozpoczyna się od sceny, w której to Miley kroczy ulicą ubrana w piękną złotą suknię. Jest przepych i blichtr, ale jej najważniejszym punktem jest zdecydowanie kaptur. Złotych sukienek wśród gwiazd widzieliśmy już mnóstwo, ale tych z kapturem nie. I wygląda to obłędnie!

 

Kaptur dodaje tajemniczego uroku. Trend dla odważnych

Sukienka z kapturem miała czas świetności w latach 80., jednak teraz wraca w nowej odsłonie. Miley zdecydowanie nie była pierwsza. Na Gali Met w 2015 roku suknię z kapturem wybrała Anne Hathaway, nie tak dawno na podobną postawiła Bella Hadid, a w tym roku nasza rodzima gwiazda-Anja Rubik

 
Zobacz wideo Gwiazdy Disneya sprzed lat. Co u nich słychać? [Popkultura Extra]

Trudno powiedzieć czy trend zejdzie z panteonu gwiazd do stylizacji „zwykłych" ludzi. Mimo wszystko wymaga pewnej odwagi, a i okazji, choć być może sprawdzi się jako oryginalny element sukni ślubnej. Niezależnie od tego możemy się nim pozachwycać, gdyż dzięki kapturowi bohaterka stylizacji wygląda tajemniczo i uwodzicielsko. 

Więcej o: