Genialny sposób na czyszczenie zlewu! Wystarczy jedna łyżeczka domowego produktu

Czyszczenie zlewu z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak co jakiś czas należy umyć ten element wyposażenia kuchni. Z pomocą przychodzi produkt, który znajdzie się w każdym domu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zlew to element kuchenny, z którego korzystamy praktycznie każdego dnia. Sprawia to, że jest on podatny na różnego rodzaju zabrudzenia czy zanieczyszczenia. Ponadto często zostają w nim np. resztki jedzenia, które są powodem nieprzyjemnego zapachu. Do umycia zlewu jak najbardziej możemy wykorzystać preparaty ze sklepowych półek, jednak warto również zadbać o jego wygląd. Dzięki jednemu z domowych składników, zlew będzie błyszczał, jak nigdy dotąd.

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Sprawdź też: Sukienki z przyjemnej wiskozy to HIT do pracy na 2023 rok! Model w soczystym kolorze podkreśli walory sylwetki

Olej pomoże w nabłyszczaniu zlewu? Banalna metoda

Okazuje się, że pospolity olej kuchenny znajdzie zastosowanie zarówno podczas przygotowania potraw, jak i również w trakcie pielęgnacji zlewu. Wystarczy, że jedną, płaską łyżkę oleju spożywczego dokładnie rozprowadzimy po całej powierzchni zlewu. Wcześniej należy dokładnie wyczyścić element wyposażenia kuchni przy użyciu ulubionych detergentów lub sposobu, o którym przeczytasz poniżej.

Zlew pokryty warstwą oleju musimy pozostawić na około 3-4 godziny, po czym dokładnie wytrzeć pozostałości po emulsji, używając miękkiej ścierki lub ręcznika papierowego. Metoda ta sprawi, że nasz zlew stanie się lśniący, a jego kolor nabierze pierwotnych barw. Należy pamiętać, że aby osiągnąć pożądane, długotrwałe efekty, takie olejowanie powinniśmy przeprowadzać mniej więcej raz na kilka tygodni.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Świetny sposób na czyszczenie zlewu. Wystarczy produkt za grosze 

Oprócz popularnych preparatów czyszczących, do umycia zlewu sprawdzi się także... soda oczyszczona. Produkt dostaniemy w każdym markecie za dosłownie kilka złotych. Sodę wystarczy dokładnie rozsypać po całej powierzchni zlewu, a następnie polać niewielką ilością ciepłej wody do momentu, aż powstanie lepka pasta. Teraz należy tylko dokładnie wyszorować i opłukać zlew.

Więcej o: