Oto pozycja, w której śpią urodzeni przywódcy. Jest także jedną z najzdrowszych

Zwracałeś kiedyś uwagę na to, w jakiej pozycji zasypiasz? Najczęściej kładziesz się na plecach, a może na boku lub brzuchu? Okazuje się, że niektórzy wierzą, że sposób, w jaki śpisz, wiele zdradza o twojej osobowości.

Sen jest niezwykle ważną częścią naszego życia. To właśnie wtedy organizm najlepiej się regeneruje, a jego odpowiednia ilość korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, oraz funkcjonowanie całego organizmu. Nie tylko ilość snu jest istotna, ale także jego jakość. W jakiej pozycji najlepiej zasypiać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wrażliwość to wada czy zaleta? Julia Żugaj o swoim charakterze

Jak poprawić jakość snu? Odpowiednio przygotuj sypialnię

Gdy śpimy, nasz organizm nie tylko odpoczywa, ale także regeneruje się, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią higienę snu. Po dobrze przespanej nocy jesteśmy bardziej zrelaksowani i wypoczęci oraz chętniej i bardziej efektywnie, pracujemy. Co zrobić, aby poprawić  jakość snu? Zwróć uwagę, by w sypialni:

  • było cicho oraz ciemno,
  • panowała odpowiednia temperatura (ok. 20 stopni) i wilgotność powietrza. Przed snem warto przewietrzyć pomieszczenie,
  • panował porządek i nie było w niej elektroniki. Zrezygnuj z zerkania w telefon już 2 godziny przed snem, a zamiast telewizora wybierz książkę.

Najzdrowsza pozycja do spania? Połóż się na boku

Najwygodniejszą i najzdrowszą pozycją do spania jest leżenie na boku z lekko podkulonymi nogami. W ten sposób nie obciążasz kręgosłupa i nie uciskach organów wewnętrznych. Dla jeszcze lepszych efektów możesz ułożyć pomiędzy kolanami małą poduszkę lub fragment kołdry. Już zasypiasz w takiej pozycji i przyszło ci to naturalnie? Według niektórych ten fakt może co nieco zdradzać o twojej osobowości, choć oczywiście należy podejść do tego z przymrużeniem oka i traktować jako ciekawostkę

Śpisz na boku z kołdrą między nogami? To wiele zdradza o twojej osobowości

Osoby, które śpią w ten sposób, mają silny charakter i lubią kontrolować innych. Są niezwykle pewni siebie, cechuje ich perfekcjonizm i konsekwencja w dążeniu do celu. Zdecydowanie nie tolerują porażek. To rozsądni realiści, którzy twardo stąpają po ziemi. Taka mieszanka cech sprawia, że szybko pną się po szczeblach kariery i osiągają stanowiska kierownicze, gdyż są urodzonymi liderami.

Więcej o: