Wlała wodę do kaloryfera. Tego się nie spodziewała. "Przeżyłam szok życia"

Jak wyczyścić kaloryfery? Istnieje wiele skutecznych sposobów, jednak nieczęsto wpadamy na pomysł, żeby umyć również jego wnętrze. Jest to problematyczne i czasochłonne zadanie, lecz w mediach społecznościowych możemy znaleźć filmiki pomocne w rozwiązaniu tego problemu. Efekt? Zdecydowanie zaskakuje.

W internecie można znaleźć wiele filmików, które mają ułatwić nam domowe porządki. Tym razem uwagę poświęcono grzejnikom, które nieczęsto czyścimy tak dokładnie, jak powinniśmy. Pewna TikTokerka postanowiła podzielić się swoim sposobem na to, by skutecznie rozprawić się z kurzem oraz innymi zabrudzeniami. Jak wyczyścić kaloryfery? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Ściereczki do czyszczenia drewna. Zrobisz je w 10 minut

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wlała do kaloryfera wiadro wody. Efekt jest zdumiewający

Danielle udostępnia w mediach społecznościowych filmiki, na których dzieli się sprytnymi sposobami na to, jak sprzątać w szybki i łatwy sposób. Tym razem pokazała, co robi, by bardzo dokładnie umyć kaloryfery. Jej sposób jest niezwykle skuteczny, lecz jego efekt może zdumiewać. Niewiele osób spodziewa się tego, jak wiele zanieczyszczeń znajduje się we wnętrzu grzejników.

Danielle pokazała, że czyści wnętrze kaloryfera za pomocą wody z dodatkiem detergentu. Gdy TikTokerka przelała ją przez grzejnik, zaczęło wydobywać się z niego mnóstwo zanieczyszczeń. Kurz, brud i pajęczyny po prostu wypłynęły wraz z wodą. Choć efekt jest niezwykle skuteczny, widok zanieczyszczeń może niektórych przyprawić o ciarki. A rezultat jest zaskakujący, o czym piszą internauci pod materiałem Denielle:

Przeżyłam szok życia, kiedy zrobiłam to pierwszy raz...
Czy tylko ja jestem zdumiona ilością brudu? Masakra!
Ohyda! Cieszę się, że nie mam takich kaloryferów... 

Jak wyczyścić kaloryfery? Skuteczne sposoby na efektowne sprzątanie

Raz na jakiś czas warto porządnie wyczyścić kaloryfery. Sposób z TikToka jest skuteczny, lecz nie można stosować go zbyt często, by grzejnik nie zardzewiał. Zastosowanie go raz w roku będzie optymalne i przyniesie zadowalające rezultaty. Na co dzień zdecydowanie wystarczy usuwanie kurzu za pomocą suszarki do włosów, żeby wydmuchać zanieczyszczenia. Jak wyczyścić kaloryfery krok po kroku, stosując trik z internetowego filmiku?

  1. Pod grzejnikiem rozłóż ręczniki i szerokie naczynie, by woda nie spływała na podłogę. Zdejmij górną kratkę.
  2. Wlej do wiadra wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Przelej ją przez wnętrze grzejnika, by wypłukać z niego kurz, brud i pajęczyny.
  3. Poczekaj, aż cała woda spłynie. Możesz dodatkowo wysuszyć wnętrze grzejnika za pomocą suszarki, by szybciej usunąć wilgoć i nie narażać urządzenia na rdzę.
  4. Na koniec umyj górną kratkę i zewnętrze grzejnika za pomocą mokrej ściereczki. Po tym wytrzyj wszystko do sucha. 
Więcej o: