Odwiedziła dom prababci z 1915 roku. "Mogłabyś się zdziwić, ile te monety mogą być warte"

Jedna z użytkowniczek TikToka opublikowała nagranie, na którym pokazała, co udało jej się znaleźć w domu prababci z 1915 roku. Nie da się ukryć, że skarby, które tam znalazła, mają ogromną wartość sentymentalną.

Stare domy mają duszę. Nie da się ukryć, że w takich budynkach często można znaleźć prawdziwe skarby. Przekonała się o tym pewna TikTokerka Kornelia, która w sieci kryje się pod nazwą "ksnatelier". Z jej profilu dowiadujemy się, że na co dzień jest architektem wnętrz. Co udało jej się znaleźć w ponad stuletnim domu? 

Zobacz wideo Odwiedziła dom prababci z 1915 roku. "Mogłabyś się zdziwić, ile te monety mogą być warte"

Odwiedziła dom prababci, znalazła tam prawdziwe skarby 

Kobieta w opublikowanym na TikToku filmiku pokazuje dokładnie, co udało jej się znaleźć w domu swojej prababci. Na samym początku widzimy różne wypisy ze szpitala. - "Najstarszy pochodził z 1979 roku". Ponadto wśród znalezionych skarbów są także różne pisma religijne. Okazuje się, że w tamtych czasach poza modlitwami można było znaleźć w nich również wiadomości ze świata. 

Najstarszy egzemplarz z 1926 roku. W egzemplarzu z 1947 roku znaleźć można informacje o losach świata i Polaków po wojnie.

- wyjaśnia Kornelia. 

Internauci dopytują autorkę nagrań czy nagra kolejne części, bo są ciekawi, co można było przeczytać w starych czasopismach. 

Warto poczytać ogłoszenia z tych gazet, to jest prawda o tamtych czasach. 

- sugeruje jeden z internautów. 

Jednym z ciekawszych znalezisk jest również odżywka do włosów. Internauci jednak najwięcej czasu poświęcili analizowaniu monet, które pojawiły się na końcu nagrania. Wśród nich jest rosyjska moneta z 1899 roku, a także 1 austriacki Kreutzer z 1812 roku. Niektórzy uważają, że monety warte są fortunę, inni twierdzą, że zaledwie kilkadziesiąt złotych. 

Myślę, że mogłabyś się zdziwić, ile te monety mogą być warte.
Monety mają wartość tylko sentymentalną (...)

- czytamy. 

A może wam udało się znaleźć jakieś skarby w domach waszych babci czy prababci? 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: