Ile w Polsce powinien zarabiać mężczyzna? Syn Kalibabki przepytuje Warszawiaków. Śmiać się czy płakać?

Ta ankieta daje do myślenia. Syn znanego "Tulipana" postanowił zapytać mieszkańców Warszawy o to, ile według nich powinien zarabiać facet. Na swoim TikToku pokazał odpowiedzi. Jest trochę śmiesznie, a trochę strasznie.

Choć dążymy do równouprawnienia i eliminowania nierówności płacowych, to jak się okazuje, wciąż nie brakuje chętnych do odpowiedzi na pytanie: Ile powinien zarabiać facet miesięcznie? A zadał je syn znanego przestępcy uwodziciela Jerzego Kalibabki vel „Tulipana", który postanowił przeprowadzić uliczną ankietę. Wypowiedzi pokazał na swoim TikToku i mają one już 3,9 ml odsłon!

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Casanova przepytuje warszawiaków. Ile powinien zarabiać facet?

Syn Kalibabki zachowuje pewną anonimowość, na nagraniach występuje w masce, a jego nick pewnie nikogo nie zdziwi: @casanova_tv. Zadawał pytanie warszawskim przechodniom, zarówno kobietom, jak i mężczyznom, zatem stereotypy można odnotować u obojga płci. A więc ile powinien miesięcznie zarabiać mężczyzna? Przeważała jedna odpowiedź.

10 tysięcy.
Minimum 10 tysięcy złotych monet.
12 koła netto.
Na spokojnie dychę miesięcznie.

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Pojawiły się też i bardziej wygórowane wymagania, jedna z rozmówczyń powiedziała, że najlepiej, jeśli będzie to 2 tysiące złotych dziennie, co jak szybko przeliczyła, da 60 tysięcy miesięcznie. Syn Tulipana postanowił dopytać ją o to, czy ma w takim razie chłopaka. Otóż nie ma. Ale pojawiły się też inne odpowiedzi, a zwłaszcza jedna zyskała uznanie wśród komentujących nagranie. 

Ważne ile, ja sama zarabiam.
Zobacz wideo Gracja Kalibabka opowiada o swojej rodzinie

10 tysięcy to mało czy dużo? Umiesz liczyć, licz na siebie!

Internauci byli podzieleni. Dla jednych 10 tysięcy złotych miesięcznie to zupełnie normalna kwota, dla innych to nieosiągalne, dlatego też wyśmiali te wypowiedzi.

Zarabiam 5 i myślałem, że to całkiem znośnie jak na młody wiek i polskie realia, ale widocznie nie.
Jedna mądra prawidłowa odpowiedź... „Ważne, ile ja zarabiam". Nie ma patrzenia na kogoś drugiego...bycie niezależnym to jest to!!!
Patrzę na komentarze i naprawdę jestem w szoku, dla jak wielu osób 10 tysięcy wydaje się kompletnie nieosiągalne.

Pamiętajmy, że tak naprawdę nie ma żadnego finansowego „powinien" i „musi", a stwarzanie presji na wysokość zarobków wśród mężczyzn jest toksyczne i może przyczynić się do załamania. 

Więcej o: