Rozsyp tę przyprawę, a pluskwy znikną w mgnieniu oka. Domowy sposób za mniej niż 2 zł

Pluskwy to nieprzyjemne i niezwykle uciążliwe insekty, które wyjątkowo ciężko wytępić. Żywią się krwią ludzi oraz zwierząt, a ich ugryzienia bardzo swędzą. Jak się ich pozbyć? Sięgnij po skuteczny preparat na pluskwy, który znajdziesz w kuchennej szafce

Pluskwy to małe owady o owalnym kształcie. Dorosłe osobniki mają płaskie ciała, jednak gdy się pożywią, puchną i przybierają brunatno-czerwony kolor. Samica w trakcie życia może złożyć setki jaj. Należy walczyć z nimi szybko i zdecydowanie. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które ci w tym pomogą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo W roli głównej: kurkuma. Z tym napojem odporność wzrośnie

Jak wyglądają ugryzienia pluskwy? Najpierw pojawia się zaczerwienienie

Choć pluskwy nie latają, poruszają się niebywale szybko i zwinnie. Bez problemu znajdą drogę do torby czy walizki, a z niej ulokują się w twoim mieszkaniu. Możesz przynieść je także na ciele lub ubraniu. Wbrew pozorom nie zakładają gniazd tam, gdzie brudno, lecz tam, gdzie ciemno i bezpiecznie. Najczęściej pomieszkują w zagięciach materiału, kanapach, materacach, dywanach, a niekiedy nawet w książkach i gazetach. Żerują w nocy, gryząc w odsłonięte części ciała — nogi, ręce i szyję. O ile samo ukąszenie nie boli, tak ślad, który może pojawić się nawet kilka dni później, owszem. Na początku pojawiają się czerwone plamki, najczęściej w grupkach, które następnie zmieniają się w swędzące bąble.

Jak się ich pozbyć? Skuteczny preparat na pluskwy znajdziesz w szafce z przyprawami

Walka z pluskami jest trudna i niekiedy mozolna. Zanim zdecydujesz się na usługi fachowca, spróbuj skorzystać z domowych sposobów. Pierwszym z nich jest wykorzystanie przyprawy, która działa drażniąco na insekty. Gdy tylko je zauważysz, w miejscach, w których przebywają rozsyp kurkumę. Nie korzystaj z tego sposobu w przypadku kanapy czy fotela, gdyż może barwić materiał. Wtedy możesz wspomóc się goździkami, których owady także nie znoszą. Dobrym rozwiązaniem jest również użycie pary wodnej. Wysoka temperatura zabija pluskwy w każdym stadium, nawet jaja i larwy. Z pomocą myjki parowej, steamera lub parownicy dokładnie wyczyść wszelkie powierzchnie, a materiały i tkaniny wypierz w temperaturze wyższej niż 60 stopni. 

Więcej o: