Przekrój cebulę i natrzyj nią stopy, a nie pożałujesz. Ten zaskakujący trik działa

Zastosowań cebuli jest wiele. Jedni wykorzystują ją na co dzień podczas gotowania, a inni przygotowują z niej syrop na poprawę odporności. Istnieje jednak jeszcze jeden nietypowy sposób, w który można ją wykorzystać. Wystarczy, że potrzesz stopy cebulą, a uzyskany efekt cię zaskoczy.

Cebula jest ważnym elementem wielu potraw, które gotujemy na co dzień, dlatego nie może zabraknąć jej w kuchni. Okazuje się jednak, że ma też fantastyczne właściwości kosmetyczne, dzięki którym warto wykorzystywać ją także do innych, nieco zaskakujących celów. Co się stanie, jeśli potrzesz stopy połówką cebuli? Efekty mogą sprawić, że już zawsze będziesz to robić.

Zobacz wideo Płaczesz jak bóbr podczas krojenia cebuli? Sprawdź, co zrobić, by tego uniknąć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wspaniałe właściwości cebuli. Jest idealna nie tylko do gotowania

Cebula znana jest powszechnie z wyjątkowego smaku, który podkręca aromat wielu dań. Dodatkowo nasze mamy i babcie wykorzystywały jej właściwości antybakteryjne oraz to, że jest naturalnym antybiotykiem, gdy walczyły z przeziębieniem. Ponadto cebula bogata jest w siarę, wapń, cynk, potas, magnez, żelazo i fluor oraz w wiele witamin: B, C, K, E i A. Wszystkie te wyjątkowe właściwości warto wykorzystać również w kosmetyce. Choć sposób ten zaskakuje, jest niezwykle skuteczny. W jakich sytuacjach warto zastosować cebulę na stopy? Podpowiadamy.

Jak wykorzystać cebulę na stopy? Wypróbuj raz, a będziesz zachwycona rezultatem

Cebula może wspomóc nie tylko walkę z przeziębieniem, lecz także świetnie sprawdzi się w kosmetyce. Jej właściwości wspaniale poradzą sobie z nieprzyjemnym zapachem stóp, a wszystko dlatego, że działa antybakteryjnie. Wystarczy, że obierzesz małą cebulę i przekroisz ją na pół. Umyte oraz dokładnie osuszone stopy nacieraj połówką warzywa, a następnie pozostaw na nich sok na 20-30 minut. Po tym czasie zmyj go, a na drugi dzień zauważysz znaczącą różnicę w zapachu stóp.

Stosuj ten trik regularnie dwa razy w tygodniu przez miesiąc, by cieszyć się wyjątkowymi efektami. Pamiętaj jednak, żeby przed pierwszym zastosowaniem tego triku zrobić próbę uczuleniową. Jeśli wszystko będzie w porządku, możesz śmiało z niego korzystać.

Więcej o: