Wetrzyj ten kosmetyk w zabrudzenia. Sprytny sposób na pozbycie się plam z podkładu

Plamy z podkładu lub kosmetyków, szczególnie na jasnych lub białych ubraniach, są prawdziwą zmorą. Choć takie zabrudzenia mogą wydawać się trudne do wywabienia, w ich usunięciu pomocne okazują się domowe sposoby. Dzięki nim plamy znikną w mgnieniu oka.

Zdarzyło ci się zabrudzić podkładem kołnierzyk koszuli lub ulubionej bluzki? Nie ma powodu do rozpaczań. Choć takie plamy bywają trudne, a pranie nie zawsze pomaga skutecznie się ich pozbyć, z pomocą przychodzą sprawdzone triki. Dzięki nim usunięcie tłustych zabrudzeń będzie banalnie proste. Jak usunąć plamy z podkładu domowym sposobem? Sprawdźmy.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć plamy z podkładu? Spryskaj je tym kosmetykiem

Plamy z podkładu na kołnierzyku bluzki, koszuli czy kurtki to częsty problem. Podobnie jak ślady pudru czy kremu, które pojawiają się w trakcie zakładania lub zdejmowania ubrania. Ich pozbycie się może wydawać się trudne, a zdarza się, że proszek do prania czy odplamiacz sobie z nimi nie radzą. Co wtedy? Warto sięgnąć po sprawdzony trik i wykorzystać... piankę do golenia. Ten kosmetyk pomoże usunąć plamy z podkładu. Jak to zrobić? Wystarczy, że rozprowadzisz piankę na plamie i wetrzesz ją w zabrudzenie przy pomocy gąbki lub szczotki, uważaj jednak, by nie zniszczyć materiału. Odczekaj kilka minut, a następnie wypłucz ubranie w chłodnej wodzie. Następnie powtórz cały proces, na koniec płucząc ubranie w ciepłej wodzie. Na koniec wrzuć odzież do pralki. Plamy z podkładu znikną, a ubranie będzie jak nowe.

Paris Hilton Paris Hilton w prześwitującej sukience z dekoltem. "Ty się nie starzejesz"

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań? Sięgnij po te niezawodne kuchenne produkty

Pianka do golenia to jednak niejedyny sposób na usunięcie tłustych plam. Ciekawymi trikami dotyczącymi wywabiania takich zabrudzeń podzieliła się z obserwatorami użytkowniczka TikToka znana jako @mama_mila_. Tłuste plamy na ubraniach zdarzają się nie tylko w kuchni po gotowaniu. Takie zabrudzenia mogą też powstawać po kontakcie z kremem, podkładem, olejkiem do twarzy lub włosów. Jak się ich pozbyć? Sięgnij po płyn do mycia naczyń i sodęWystarczy, że nałożysz na zabrudzenie porcję płynu do mycia naczyń, wetrzesz go w plamę, a następnie zasypiesz ją sporą porcją sody oczyszczonej. Pozostaw na kilka minut, a następnie wypiecz w pralce.

Katarzyna Cichopek w eleganckiej sukience Katarzyna Cichopek eksponuje nogi w czarnej sukience. "Jest moc"

Więcej o: