Nałóż na włosy produkt za 2 zł. Pasma będą lśniące i gładkie jak po laminacji za 500 zł

Połyskujące i miękkie w dotyku pasma bez wychodzenia z domu? Okazuje się, że drogie zabiegi z powodzeniem można zastąpić. Doskonałym przykładem jest laminacja włosów, którą możemy samodzielnie wykonać przy użyciu produktu za 2 zł.

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się zabieg laminowania włosów. Dzięki niemu pasma są nie tylko zregenerowane i gładkie, ale też stają się miękkie w dotyku oraz zyskują połysk. Niestety nie należy on do najtańszych, gdyż w zależności od długości włosów może kosztować od 300 do nawet 700 zł. Jest jednak mniej kosztowny sposób, który pomoże osiągnąć podobne efekty. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewa Minge zdradziła, jak dba o włosy. Przedłuża je

Doda, Dariusz Pachut Pokazał zdjęcie z randki z Dodą. Reakcja piosenkarki mówi wszytko

Laminacja włosów w domu. Co będzie potrzebne do wykonania zabiegu?

Regularnie laminacja w domu może przynieść imponujące rezultaty. Należy ją przeprowadzać nie częściej niż co 3 tygodnie. Co prawda nie utrzyma się tak długo, jak zabieg przeprowadzony w salonie fryzjerskim, ale do kilku myć znacznie poprawi kondycję i wygląd włosów. Pasma będę wyraźnie błyszczące już po pierwszej domowej laminacji. Jakich produktów potrzebujemy do jej przeprowadzenia?

  • Żelatyny (można ją ewentualnie zastąpić galaretką owocową), 
  • Gorącej wody, 
  • Łyżki odżywki. 

Magdalena Zawadzka Jak ubierać się po 70. roku życia? Zainspiruj się Magdaleną Zawadzką

Laminacja włosów żelatyną. Jak wykonać? Instrukcja krok po kroku 

Przed przystąpieniem do domowej laminacji, należy najpierw umyć włosy szamponem i osuszyć ręcznikiem. Nie należy nakładać maski czy też odżywki. Później łyżkę żelatyny (lub galaretki) łączymy z trzema łyżkami gorącej wody i odżywką, a następnie dokładnie mieszamy. Gdy grudki znikną, odstawiamy na chwilę do ostygnięcia. Mieszanka powinna być gęsta, ale nie stężała. Jeśli jednak tak się stanie, to wystarczy dodać odrobinę wrzątku i wymieszać ponownie. Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie żelatyny na całej długości włosów. Dokładnie pokrywamy pasma i chowamy je pod folią bądź czepkiem. Po 40 minutach płuczemy włosy letnią wodą i gotowe.

Więcej o: