Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Wsyp odrobinę do doniczki, a roślina pięknie wyrośnie

Pielęgnacja skrzydłokwiatu nie jest najtrudniejszym wyzwaniem, jakie stanie na drodze fanów domowej dżungli. Nie oznacza to jednak, że nie należy znać kilku prostych zasad, które zapewnią roślinie zdrowy rozwój. Poznaj banalny trik na domowy nawóz składający się z dwóch składników.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odpowiednio zadbać o skrzydłokwiat? Właściwie pielęgnowana roślina to nie tylko piękna ozdoba domu, ale także naturalny nawilżacz powietrza. Aby kwiat bujnie zakwitł, wystarczy pamiętać o kilku zasadach. W jego rozwoju pomoże także domowy nawóz. 

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Zadbaj o skrzydłokwiat w kilku krokach. Nie popełniaj tych błędów

Co robić, jeśli skrzydłokwiat nie chce kwitnąć? Na samym początku sprawdź, czy nie popełniasz jednego z najczęstszych błędów. Roślina potrzebuje odpowiedniej temperatury do zdrowego rozwoju. Jest to maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Kwiat nie znosi przeciągów i zbyt dużego nasłonecznienia. Z tego powodu ulokowanie go na parapecie okien skierowanych na południe i zachód lub w korytarzu najczęściej wstrzymuje jego wzrost. Pamiętaj także o odpowiednim nawadnianiu rośliny. W zimę rób to, co najmniej raz w tygodniu. Podczas cieplejszych miesięcy dwukrotnie zwiększ częstotliwość podlewania.

Domowe nawozy do skrzydłokwiatu. Poznaj banalne triki na piękne rośliny

Jednym ze skuteczniejszych nawozów do skrzydłokwiatu jest roztwór przygotowany z wody i żelatyny. Zawarty w substancji azot zapewni roślinie bujny wzrost. Jak przygotować ten środek? Wystarczy, że rozpuścisz łyżkę produktu w szklance z przegotowanym płynem. Następnie poczekaj, aż mikstura przestygnie, po czym rozcieńcz ją dwoma szklankami wody. Tak przyrządzonym nawozem podlej skrzydłokwiat. Na efekty nie będziesz czekać długo. Prawie od razu zauważysz, że roślina odwdzięczy ci się nowymi listkami i kwiatami.

Kolejnym domowym nawozem do roślin są fusy po kawie. Nie dość, że resztki napoju dostarczą kwiatom niezbędne składniki odżywcze, takie jak np. magnez, potas i fosfor, to w dodatku zmniejszą ilość generowanych przez ciebie odpadków. Po prostu dodaj je do ziemi, w której zasadzony jest skrzydłokwiat, a szybko zauważysz efekty. Pamiętaj, aby nie używać fusów po napoju, do którego dodano cukier lub mleko. Te resztki mogą zaszkodzić kwiatom.

Więcej o: