Weź skórkę z pomarańczy i potrzyj nią zlew. Z pewnością nie pożałujesz

Jak wyczyścić zlew w kuchni? Zamiast wydawać krocie na detergenty, lepiej wykorzystać produkty, które mamy pod ręką lub zazwyczaj lądują w koszu. Są banalnie proste, a ich efekty mogą być zaskakujące.

Nieestetyczne zacieki czy plamy na zlewie często bywają trudne do usunięcia. Jest jednak kilka prostych sposobów, które znacznie ułatwią domowe porządki. Większość z nich mamy pod ręką, a co najważniejsze kosztują grosze. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Patricia KazadiPatricia Kazadi odsłania wdzięki w odważnym bikini. Fani. "O matko!"

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Potrzyj zlew skórą z pomarańczy

Skórka z pomarańczy to świetny trik na niewielkie zabrudzenia na stalowym zlewie. Wystarczy po obraniu cytrusa, skórką zacząć pobierać powierzchnię, aby usunąć brud i zacieki. Dodatkowo w ten sposób w kuchni będzie unosił się piękny zapach

Trzeba jednak pamiętać o tym, że efekty będą widoczne tylko w przypadku czyszczenia "na sucho". Zanim sięgniemy więc po skórę z pomarańczy, należy zlewozmywak wytrzeć ręcznikiem papierowym lub suchą szmatką. 

Jak czyścić zlew kuchenny? Przyda się soda oczyszczona i płyn do naczyń

Do zaschniętych i trudnych do usunięcia zabrudzeń przydatna okazać się może soda oczyszczona w połączeniu z płynem do mycia naczyń. Środki należy połączyć w proporcji 1:2 i dokładnie wymieszać. Powinniśmy otrzymać produkt o konsystencji papki. Następnie nakładamy ją na powierzchnię zlewu, zostawiamy na kilka minut, a później delikatnie przecieramy. Na koniec wystarczy opłukać zlew wodą i gotowe. 

WłosyNałóż na włosy produkt za 2 zł. Pasma będą lśniące i gładkie

Jak impregnować zlew olejem? Najważniejsza jest regularność

Podczas czyszczenia zlewu nie należy zapominać też o jego impregnacji. Do tego przyda się zaś olej. Może to być taki, którego używamy na co dzień do smażenia, czyli np. słonecznikowy lub rzepakowy. Wystarczy kilka kropel nałożyć na suchą szmatkę i delikatnie pocierać powierzchnię. Od razu zauważymy różnicę. Zlewozmywak będzie lśnił, a efekt utrzyma się na dłuższy czas. Trik można stosować zarówno w przypadku zlewów granitowych, jak i stalowych, ale ważna jest regularność. Najlepiej impregnować powierzchnię po każdym sprzątaniu, przynajmniej raz w tygodniu. 

Więcej o: