Przeżyła 115 lat. Jaki jest jej sekret? Codziennie rano je pewien produkt

Maria Branyas Morera z Hiszpanii została uznana za najstarszą żyjącą osobę w wieku 115 lat i 321 dni według Księgi Rekordów Guinnessa. Oprócz tego jest aktywnym użytkownikiem Twittera. Sekret długiego życia? Kobieta je to codziennie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Biografia energicznej seniorki na Twitterze brzmi: "Jestem stara, bardzo stara, ale nie jestem głupia". Kobieta często dzieli się swoimi mądrościami na platformie mediów społecznościowych z pomocą swojej córki. 115-latka przyjęła imponujący tytuł najstarszej żyjącej osoby na świecie, po śmierci francuskiej zakonnicy Lucile Randon, znanej również jako siostra Andre, we wtorek 17.01.2023 roku w wieku 118 lat.

Zobacz wideo Wieczna młodość gwiazd Hollywood. Oni nie zmieniają się mimo upływu czasu [Popkultura]

115-latka ogłoszona najstarszą żyjącą osobą na świecie. Kobieta aktywnie działa na Twitterze

Pochodząca z San Francisco María Branyas Morera urodziła się w 1907 roku, rok po tym, jak jej rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych. Jednak osiem lat później, wrócili do Hiszpanii, osiedlając się w północno-wschodnim regionie Katalonii, gdzie nadal mieszka Morera. Od 22 lat przebywa w domu opieki Residència Santa María del Tura i wciąż pozostaje aktywna na swoim profilu na Twitterze. Jej zmarły mąż, Joan Moret, był lekarzem. Rekordzistka ma 3 dzieci, 11 wnuków i 13 prawnuków. W 2020 roku trafiła również na pierwsze strony gazet jako najstarsza na świecie osoba, która przeżyła COVID-19.

Sekret długowieczności według rekordzistki. Kobieta je to codziennie rano

Kobieta, zamieszczając post na swoim Twitterze i witając nowy rok 2023, podzieliła się z internautami pewną refleksją na temat swojego życia.

W moim wieku każdy nowy rok to prezent, świętowanie, nowa przygoda, piękna podróż, chwila szczęścia. Cieszmy się razem życiem.

Kobieta często dostawała pytania dotyczące "sekretu" jej długiego życia. 115-latka przyznaje, że stara się stosować zasady zdrowego odżywiania i nie ukrywa, że jest to również zasługa predyspozycji genetycznych. Rekordzistka ujawniła również, że ma pewną rutynę. Codziennie w jej jadłospisie jest kubek jogurtu naturalnego.

Więcej o: