Wieszasz zasłony w ten sposób? To błąd! Architektka podpowiada, jak zrobić to poprawnie

Nowoczesne wnętrza często pozbawione są zasłon. Nie warto jednak z nich rezygnować. Dają one poczucie prywatności i przytulności. Architektka podpowiada, jak je powiesić, aby dobrze się prezentowały.

Architektka prowadząca konto na Instagramie pokazała na profilu, w jaki sposób prawidłowo powiesić zasłony, aby prezentowały się estetycznie i nie sprawiały przytłaczającego wrażenia. To banalny tik, który robi ogromną różnicę.

Zobacz wideo Blanka Lipińska wykańcza nowe mieszkanie. Jej zasłony są... tanie?

Ciekawy patent na wieszanie zasłon. Wiele osób popełnia ten sam błąd

Kasię Antończyk obserwuje na Instagramie ponad 23 tysiące osób. Architektka pokazuje stylowe wnętrza, ciekawe rozwiązania dekoracyjne i wnętrzarskie porady. Niedawno zamieściła film, na którym pokazuje, w jaki sposób poradzić sobie z zasłonami w mieszkaniu. Jej zdaniem często spotykanym błędem w domach jest zbyt nisko zawieszony karnisz. Dlaczego? Otóż najważniejsze są proporcje. Zasłony powieszone wysoko sprawiają, że w mieszkaniu jest więcej światła. Powiększają optycznie pomieszczenie. Karnisz powinien wisieć najwyżej pięć centymetrów poniżej sufitu.

 

Internauci są zaskoczeni tak prostym rozwiązaniem.

Ten post spadł mi z nieba. Popełniłam wszystkie możliwe błędy, przez co pomieszczenie jest mniejsze i okno... Dzięki za te informacje.
Dzięki. Zawsze myślałam, że moim powołaniem było zostać architektem wnętrz... Wybudowaliśmy dom i nie wiem, co z wnętrzami dalej zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Planujesz założenie zasłon? Nie popełniaj tych błędów

Oto kilka podstawowych i najczęściej popełnianych błędów przy zakupie i doborze zasłon do domu.

  • Nieodpowiednia długość może zaburzyć przestrzeń. Zbyt długie zasłony przytłoczą i zdominują pomieszczenie. Powinny być proporcjonalne do wielkości okna.
  • Zasłony niedopasowane do stylu wnętrza nie będą wyglądać dobrze. Postarajmy się dopasować je tak, aby współgrały z kolorami panującymi w pomieszczeniu.
  • Za duży chaos sprawia, że pomieszczenie będzie przytłaczające. Frędzle, pędzle i inne wstawki dekoracyjne powinny być eksponowane z umiarem.
Więcej o: