Zaskakująca funkcja obieraczki do warzyw, o której mało kto wie. "Nigdy nie przyszło mi to do głowy"

Obieranie warzyw nożykiem nie dla każdego jest wygodne, dlatego wiele pań decyduje się na zakup ręcznej obieraczki. Okazuje się, że przedmiot może jeszcze bardziej ułatwić życie. Wszystko ze względu na dwie funkcje, z których mało kto zdaje sobie sprawę.

Obieraczka do warzyw i owoców jest popularnym przedmiotem, który można znaleźć w niejednej kuchni. Okazuje się, że sprzęt ma dwie funkcje, z których mało kto zdaje sobie sprawę. Dzięki nim obieranie można przeprowadzić znacznie szybciej i bez zbędnego wysiłku. Sprawdź, jak to działa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Dodatkowy szpikulec w obieraczce pomoże pozbyć się nieestetycznego problemu. Wypróbuj jego działanie

Na rynku można znaleźć wiele obieraczek. Okazuje się, że producenci wymyślają coraz to nowsze udogodnienia, które pomagają w sprawniejszym obieraniu. Dużą popularnością cieszą się obieraczki w kształcie litery Y, które zazwyczaj mają dołączony przy ostrzu niewielki szpikulec. Dzięki niemu można z dużą łatwością obrać cytrusy, a także wydłubać z ziemniaków brzydkie oczka. Sprytny trik znacznie przyspiesza obieranie warzyw i owoców.

Dominika Tajner o młodszej od siebie o 13 lat żonie ojca: Na początku jej nienawidziłamDominika Tajner o młodszej od siebie o 13 lat żonie ojca: Na początku jej nienawidziłam

Ukryta funkcja obieraczki, o której nie miałaś pojęcia. Obierzesz warzywa i owoce dwa razy szybciej

Okazuje się, że dodatkowy szpikulec to niejedyne ułatwienie, jakie można znaleźć w obieraczce. Niektóre mają też dwustronne ostrza - dzięki nim energicznie, szybko i bez wysiłku obierzesz ulubione warzywa. Jedyne co należy zrobić, to poruszać przedmiotem w górę i w dół, a skórka odejdzie bez większych problemów. Tiktokerka @clairebanayad w 2020 r. udostępniła na TikToku krótki filmik, na którym pokazuje, jak to zrobić. Nagranie zyskało już ponad 6 mln wyświetleń. Internauci w komentarzach pochwalili trik i przyznali, że wcześniej nie mieli o nim pojęcia.

Jestem dosłownie oszołomiony. Nigdy nie przyszło mi to do głowy.
Nie mogę się doczekać, aż to wypróbuję.
Poważnie? Więc mówisz mi, że mogę obrać ziemniaki dwa razy szybciej?
Świetny pomysł! Nauczyłam się dziś czegoś nowego.

Mokre okna po nocy i zaparowane szybySkuteczny pochłaniacz wilgoci do domu zrobisz sama. Zapłacisz 3 zł

Więcej o: