Pamiętacie siostrę proboszcza z "Plebanii"? Kilka lat temu porzuciła aktorstwo. Czym się dziś zajmuje?

Rozpoznawalność przyniosła jej rola siostry proboszcza w serialu "Plebania". Karierę zaczęła w 1986 roku, kiedy zagrała w filmie Andrzeja Wajdy. Bernadetta Machała-Krzemińska jest nie tylko aktorką, ale i prężnie działającą bizneswoman. Czym się zajmuje?

"Plebania" to serial emitowany na antenie TVP2. Chociaż zakończył się w 2012 roku, kultowi bohaterowie jak Janusz Tracz czy ksiądz Antoni Wójtowicz nadal pozostają w pamięci widzów. W serialu zagrała również Bernadetta Machała-Krzemińska. Wcieliła się w rolę Krystyny Cieplak, siostry proboszcza.

Zobacz wideo "The Last of Us" - serial z apokaliptyczną wizją świata [ZWIASTUN]

Rola w "Plebanii" przyniosła jej popularność. Debiutowała u Andrzeja Wajdy

Bernadetta Machała-Krzemińska znana jest z takich produkcji jak "Kopciuszek", "Przyjaciółki" czy "Prawo Agaty". Debiutowała w filmie "Kronika wypadków miłosnych" w reż. Andrzeja Wajdy. Największą popularność przyniosła jej rola siostry księdza proboszcza w "Plebanii". Serialowa Krystyna Cieplak prowadziła restaurację w Tulczynie i Hrubielowie. Początkowo przedstawiała się widzom jako wrażliwa i emocjonalna kobieta, z czasem nabierała charakteru, wdała się nawet w romans z głównym wrogiem swojego brata, Januszem Traczem. 

Od kilku lat Machała-Krzemińska nie pojawia się na dużym ekranie. Ostatni raz zagrała w "Drogach Wolności" w 2018 roku. Czy porzuciła aktorstwo? Czym dzisiaj się zajmuje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aktorka postawiła na biznes. Chroni swoją prywatność

W 2005 roku Bernadetta Machała-Krzemińska wspólnie z prezenterką telewizyjną, Magdaleną Olszewską, założyły firmę zajmującą się przeprowadzaniem castingów do produkcji telewizyjnych, reklam i seriali. Firma jest nadawcą stacji TTV, a całość udziałów należy do Grupy TVN.

Bernadetta Machała-Krzemińska w pełni poświęciła się biznesowi. Nie pojawia się na medialnych wydarzeniach, nie udziela wywiadów i nie prowadzi konta w mediach społecznościowych.

Karierę aktorską rozwija jednak jej córka, Julia Rosnowska. Występuje pod zmienionym nazwiskiem, aby odciąć się od popularności matki i pracować na własny rachunek. Ma na koncie kilkanaście ról między innymi w serialach "Komisarz Alex", "Ojciec Mateusz" czy "Drogi Wolności", gdzie zagrała u boku mamy.

 
Więcej o: