Proste triki na skuteczne pranie. Wrzuć do bębna reklamówkę i zapomnij o częstym problemie

Nawet w regularnie czyszczonej pralce mogą zostawać włosy oraz sierść. Co zrobić, aby nasze ubrania po wyjęciu z urządzenia zawsze były świeże, czyste i pachnące? Istnieje prosty trik, z pomocą którego zbierzesz wszystkie zanieczyszczenia już w trakcie prania. Na czym polega?

Coraz chętniej sięgamy po domowe metody, jeśli chodzi o porządki. Nic dziwnego — są nie tylko skuteczne, lecz także pozwalają zaoszczędzić. Zamiast wydawać pieniądze na chemiczne środki czystości, korzystamy z tego, co mamy. Okazuje się, że także pralkę możemy wyczyścić z pomocą sprytnego triku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Co zrobić, gdy na wypranych ubraniach zostają kłaczki i zabrudzenia? Skorzystaj z domowego triku

Regularne czyszczenie pralki nie tylko uchroni ją przed awarią, ale także sprawi, że nasze pranie zawsze będzie czyste i pachnące. To ważna czynność, której nie powinniśmy pomijać. Dotyczy to w szczególności osób, które pod opieką mają zwierzęta — koty, psy czy gryzonie. Zarówno włosy, sierść, jak i inne zabrudzenia z tkanin często zostają w pralce i zatykają filtr. Urządzenie przestaje dobrze działać, a ubrania się nie dopierają i brzydko pachną. Co zrobić w takim przypadku?

Sprytny trik na kłaczki. Wrzuć do prania reklamówkę i zapomnij o problemie

Jeśli chcesz pozbyć się z prania wszelkich zabrudzeń, włosów czy sierści, istnieje proste rozwiązanie, za które zapłacisz 50 groszy. Wystarczy, że wrzucisz do bębna pralki reklamówkę, a następnie nastawisz program. Wszelkie zanieczyszczenia pozostaną na niej, a ubrania będą czyste i pachnące.

Domowe sposoby na pranie. Zadbaj o pralkę i ubrania

W trakcie prania możesz skorzystać także z innych trików. Raz na jakiś czas do trzeciej przegródki w szufladzie urządzenia dodawaj odrobiny octu, dzięki czemu pozbędziesz się z niego nieprzyjemnego zapachu. W przypadku kolorowych ubrań, w miejsce płynu do płukania wsyp łyżeczkę cukru, a zabezpieczysz je przed blaknięciem. Przed nastawieniem białego prania dorzuć do bębna woreczek ze skorupkami po jajkach, a pozbędziesz się zażółceń i szarości. 

Więcej o: