Jak wyczyścić pralkę? Prosty trik usunie smród i pleśń z szuflady na detergenty

Jak wyczyścić pralkę? Choć każdy zdaje sobie sprawę, że urządzenie należy regularnie czyścić, mało kto zwraca uwagę na szufladę na detergenty. Z czasem w dozowniku zaczyna osiadać nieestetyczny kamień i pleśń, których trudno się pozbyć. Na szczęście istnieje prosty trik, który rozwiąże problem.

Regularne czyszczenie pralki jest bardzo ważne. W trosce o czystość sprzętu i ubrań, oprócz bębna nie należy zapominać też o myciu szuflady na płyny. To właśnie tam szybko i łatwo osiada trudny do usunięcia kamień i pleśń. Na szczęście prosty trik skutecznie rozwiąże problem. Wystarczy zanurzyć szufladę w mieszance domowych produktów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Jak wyczyścić szufladę w pralce? Dzięki tej metodzie zapomnisz o uciążliwej pleśni

Wyczyszczenie szuflady na detergenty nie jest trudne, jednak należy zachować ostrożność i zrobić to precyzyjnie.

  1. Odłącz pralkę od prądu.
  2. Wysuń szufladę, wsuń pod spód rękę i delikatnie naciśnij plastikowy mechanizm. Działanie umożliwi jej całkowite wyciągnięcie.
  3. Przygotuj w misce roztwór wody, mydła, płynu do naczyń i octu, a później zamocz przedmiot.
  4. Wyczyść zwilżoną gąbką lub szmatką miejsce, w którym mieści się szufladka. Zwróć uwagę, by dokładnie wyszorować brud i pleśń. Możesz wspomóc się szczoteczką do zębów.
  5. Wyczyść ściereczką zabrudzenia z szuflady - po namoczeniu powinny odchodzić z łatwością.
  6. Wypłucz przedmiot pod bieżącą wodą, osusz i włóż z powrotem do pralki.

Jak wyczyścić pralkę? Proste produkty szybko zlikwidują osady i brzydki zapach

Jeśli dozownik na płyny jest już czysty, warto przy okazji zająć się umyciem bębna pralki. Do usunięcia nieprzyjemnego zapachu sprawdzi się ocet, który większość z nas ma w kuchni.

  1. Włóż do bębna szmatki i ścierki, których zazwyczaj używasz do sprzątania. Dzięki temu materiał przy okazji zostanie zdezynfekowany.
  2. Wlej do pralki pół szklanki octu. Kwas może też zdezynfekować dozownik na płyny, więc i tam warto wlać niewielką ilość. Jeśli zauważasz w pralce osad z kamienia, wsyp dodatkowo do bębna około 50 g sody oczyszczonej.
  3. Ustaw program na 60-90 stopni i włącz pranie.
  4. Po zakończeniu cyklu uchyl drzwiczki i poczekaj, aż zapach octu wywietrzeje.
Więcej o: