Miała na swoim ciele 30 000 kryształów. Ile trwało wykonanie? "Brakuje słów"

Są kreacje, które zapadają w pamięci na długo. Niektóre z nich na trwałe zapisują się historii. Doja Cat zaskoczyła swoim strojem na Paris Fashion Week. Jej ciało zdobiło 30 tys. kryształków Swarovskiego. Nie uwierzysz, ile trwał proces przygotowania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Doja Cat to amerykańska artystka, która podbija listy przebojów swoimi piosenkami na całym świecie. Znana jest nie tylko ze swojego muzycznego dorobku, ale również ekscentrycznych i oryginalnych kreacji, którymi raczy widzów podczas ważnych wydarzeń. Obecnie trwa Paryski Tydzień mody, a modelki i celebryci prześcigają się w nietypowych kreacjach, by zapisać się w historii swoją stylizacją. Czy artystce się tu udało? Niewątpliwie!

 
Zobacz wideo Jessica Mercedes spotkała Katie Holmes na Fashion Weeku

Doja Cat cała na czerwono została pokryta 30 tys. kryształków Svarowskiego

Wiele osób nie dowierzało, gdy Doja Cat pojawiła się na Paryskim Tygodniu Mody. Artystka pojawiła się na pokazie domu mody Schiaparelli cała na czerwono. Jej kreacja wzbudziła niemałą sensację i zainteresowanie. Oryginalny strój projektu Daniela Roseberry'ego przyciągnął uwagę. Został on stworzony na zamówienie przez dyrektora kreatywnego domu mody, zaś wykonania podjął się wizażysta i charakteryzator Pat McGrath.

Stworzenie magicznego, hipnotyzującego arcydzieła zajęło około pięciu godzin (...). Cierpliwość i zaangażowanie Doji były naprawdę inspirujące.
 

Ile trwał proces przygotowań? O tym stroju mówią teraz wszyscy

Amerykańska artystka miała na sobie jedwabny gorset, do którego została dobrana spódnica pokryta lakierowanymi drewnianymi koralikami oraz wysokie kozaki na obcasie. Oprócz tego jej ciało jest pokryte 30 tys. kryształkami Svarowskiego. Nie każda gwiazda zdecydowałaby się na taki strój, gdyż wymaga on nie lada cierpliwości, w procesie przygotowań. Wszystko zajęło dokładnie 4 godziny i 59 minut. Internauci komentują:

Dzieło sztuki.
Ikona!
Kultowa kreacja. Nikt tego jeszcze nie zrobił.
Wygląda nierealnie!
Brakuje mi słów!
 
Więcej o: