Mieszanka, którą zastąpisz tabletki do zmywarki. Wymieszaj te produkty, a naczynia będą lśnić

Czy zdarzyło wam się ułożyć naczynia w zmywarce i dopiero wtedy zorientować się, że nie macie tabletek? Podpowiadamy, jak przygotować domowe tabletki do zmywarki. Wystarczy zmieszać te produkty, a naczynia będą lśnić.

W sklepach znajdziemy mnóstwo detergentów przeznaczonych do zmywarki. Niestety skład niektórych produktów pozostawia wiele do życzenia. Nie tylko są napchane chemią, ale często zwyczajnie nie spełniają swojej funkcji. Z pewnością każdemu zdarzyło się, że po zakończeniu cyklu mycia tabletka się nie rozpuściła. W takich sytuacjach warto sięgnąć po domowy sposób na przygotowanie ekologicznych tabletek do zmywarki. 

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Domowe tabletki do zmywarki. Tanie i ekologiczne

Do przygotowania domowych tabletek potrzebujemy:

  • ¼ szklanki kwasku cytrynowego
  • łyżki octu
  • filiżanki sody oczyszczonej
  • tacki na kostki lodu

Do miski wsyp sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Wymieszaj i powolnym ruchem dodawaj ocet tak, aby nie wytworzyła się piana. Mieszankę należy przełożyć na tackę do lodu i pozostawić do wyschnięcia (najlepiej na całą noc). Kiedy kostki przeschną, wyciśnij je i umieść w szczelnym pojemniku. To wszystko! Teraz możesz używać domowych tabletek do zmywarki dokładnie tak samo, jak tabletek ze sklepu.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Inne sposoby na czyste naczynia. Soda i ocet przychodzą na ratunek

Jeśli nie masz czasu, aby czekać całą noc, aż przygotowane tabletki wyschną, z pomocą przyjdzie ci soda oczyszczona. Wystarczy wsypać ją do pojemnika w zmywarce (tam, gdzie umieszczasz tabletkę) i dodać odrobinę soli.

Podobnie działającym produktem jest biały ocet. Świetnie usuwa tłuszcz z naczyń i sztućców. Najlepszym sposobem jest wlanie octu do miseczki i uruchomienie zmywarki. W trakcie cyklu ocet zostanie wypłukany i rozprowadzony po brudnych naczyniach.

Więcej o: