Chcesz zostać milionerem? Z tych 11 rzeczy musisz zrezygnować. "Wielcy wiedzą"

Pieniądze nie spadają z nieba. Aby osiągnąć sukces i dojść do bogactwa, trzeba nie tylko działać czy zmienić sposób myślenia, lecz także zrezygwać z pewnych życiowych nawyków. Jakich? Ekspert wyliczył ich aż 11.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy żeby w dzisiejszych czasach zrobić karierę, wystarczy być na TikToku? "Aktualnie jest ciężej"

- Aby zostać milionerem, trzeba działać, a to wiąże się z koniecznością pewnych zmian w stylu życia i gotowością do poświęceń - pisze Steve Siebold w swojej książce "Jak myślą bogacze". Z kolei na łamach CNBC podzielił się jedenastoma rzeczami, które jego zdaniem trzeba porzucić, by zwiększyć swoje szanse na zostanie milionerem.

1. Myślenie na małą skalę

Steve Siebold jest przekonany, że każdy z nas ma w sobie "wszystko, czego potrzebuje, aby zarobić więcej pieniędzy, niż może wydać". Trzeba jednak zmienić sposób myślenia. - Głównym celem mas, jeśli chodzi o pieniądze, jest przejście na emeryturę w wieku 65 lat z nadzieją, że wystarczy im pieniędzy na przeżycie do śmierci. Światowa klasa, choć często nie jest bardziej ambitna, stawia sobie za cel wywieranie wpływu na świat swoim bogactwem - pisze Siebold. - Nie bój się myśleć na wielką skalę - dodaje.

2. Oszczędzanie zamiast zarabiania

Jak twierdzi ekspert, drogą do bogactwa wcale nie jest oszczędzanie i odkładanie pieniędzy, a skupienie się na zarabianiu, pomnażaniu majątku oraz systematyczne zwiększanie liczby źródeł dochodu.

3. Praca na etacie

- Wielcy wiedzą, że samozatrudnienie to najszybsza droga do bogactwa - mówi Steve Siebold. Jego zdaniem przeciętni ludzie wybierają bezpieczną pracę na etacie, podczas gdy bogaci wybierają wynagrodzenie na podstawie wyników, zwykle pracując na własny rachunek, co znacznie zwiększa szanse na finansowy sukces. 

związekWcale nie zdrada. Psycholog wskazuje cztery oznaki zbliżającego się rozwodu

4. Niesprecyzowane, elastyczne terminy

- Przeciętny człowiek bez przekonania chce wielu rzeczy - twierdzi Siebold. W przypadku milionerów jest zupełnie inaczej. Bogaci ludzie "całym sercem skupiają się na jednym głównym celu na raz" i "wyznaczają termin jego osiągnięcia".

5. Życie ponad stan

- Klasa średnia słynie z tego, że żyje ponad stan. Nie są rozrzutnikami, ale zarabiają tak mało, że muszą wszystko wydać, aby godnie żyć - mówi Steve Siebold. Jakie ma na to rozwiązanie? - Zamiast koncentrować się na wydawaniu i oszczędzaniu, skup się na tym, jak zarobić więcej, zainwestować procent, a resztę wydać w dowolny sposób - tłumaczy.

6. Rozrywka na pierwszym miejscu

Niektórym może się wydawać, że życie milionerów to wieczne wakacje i zabawa. Nic bardziej mylnego. - Wejdź do domu bogatej osoby, a jedną z pierwszych rzeczy, które zobaczysz, jest obszerna biblioteka książek, z których korzystali, aby się kształcić jak odnieść większy sukces. Klasa średnia czyta powieści, tabloidy i magazyny rozrywkowe - przekonuje Siebold.

7. Toksyczne relacje

To, z kim spędzasz swój czas, ma większe znaczenie niż myślisz. Zdaniem eksperta bardzo ważne jest, by otaczać się inspirującymi ludźmi: "Stajemy się podobni do ludzi, z którymi się zadajemy i dlatego zwycięzcy przyciągają zwycięzców".

Białystok. - Sprzedaż na wynos się nie sprawdziła. To jest pięć, dziesięć procent wszystkich zamówień. Straty mamy rzędu dziewięćdziesięciu. Mija dziesiąty miesiąc pandemii koronawirusa, a nikt nie stworzył procedur dla funkcjonowania gastronomii - mówi Marta Mężyńska, właścicielka otwartej w piątek (22 stycznia) kawiarni 'Nocne pieczenie cafe'Słodki, słony, kwaśny? Ulubiony smak mówi naprawdę wiele o twojej osobowości

8. Patrzenie wstecz

- Ludzie, którzy wierzą, że najlepsze dni mają już za sobą, rzadko się bogacą i często zmagają się z nieszczęściem i depresją -  pisze Siebold. "Milionerzy, którzy sami zarobili, stają się bogaci, ponieważ są gotowi postawić na siebie i projektować swoje marzenia, cele i pomysły w nieznaną przyszłość".

9. Życie w strefie komfortu

Przeciętny człowiek lubi czuć się komfortowo, z kolei bogaci żyją tak, że stale robią rzeczy, które wyciągają ich ze strefy komfortu. - Wcześnie uczą się, że zostanie milionerem nie jest łatwe, a potrzeba wygody może być druzgocąca. Uczą się, jak czuć się komfortowo, działając w stanie ciągłej niepewności - twierdzi Steve Siebold.

10. Strach

Milionerów przed działaniem nie jest w stanie powstrzymać żaden strach. "Wielcy działają na poziomie świadomości, na którym strach nie istnieje. Na tym poziomie myślenia wszystko wydaje się możliwe. Każde marzenie, które masom wydaje się szalone, im wydaje się zaskakująco wykonalne".

11. Niskie oczekiwania

Zdaniem eksperta klasa średnia stawia sobie niskie oczekiwania względem finansów, żeby się nie rozczarować. Bogaci natomiast mają bardzo wysokie oczekiwania. - Nikt nigdy nie wzbogaciłby się i nie spełniłby swoich marzeń bez wielkich oczekiwań (...) Mistrzowie nie czekają, aż coś się wydarzy, oni sprawiają, że coś się dzieje - pisze Siebold.

Żródło: www.cnbc.com

Więcej o: