Czy nad księżną Karoliną ciąży klątwa Grimaldich? Tragiczny los córki Grace Kelly

Legenda głosi, że nikt z rodu Grimaldich nie zazna szczęścia w miłości. Niestety, przekonanie to znajduje swoje potwierdzenie w rzeczywistości: rozwody, zdrady, tragiczne śmierci. Klątwa dotknęła też księżniczki Monako. Oto jej historia.

Karolina Hanowerska, z domu Grimaldi, urodziła się jako pierwsze dziecko księcia Monako, Rainiera III, i księżnej Grace, która zanim dołączyła do rodziny królewskiej była popularną aktorką. Była ona znana jako Grace Kelly. Księżna Hanoweru nie ma jednak łatwego życia. Mówi się, że za jej tragiczny los odpowiada klątwa dynastii Grimaldich. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Tragiczny los Karoliny Hanowerskiej. Pierwsze nieudane małżeństwo 

Księżniczka Karolina urodziła się w 1957 roku w Monako. Studiowała ona na Uniwersytecie Paryskim, gdzie zdobyła dyplom z filozofii, psychologii oraz biologii. Dodatkowo księżna może się pochwalić znajomością aż pięciu języków. Na studiach księżniczka poznała starszego o 17 lat bankowca, Filipa Junot. Początkowo jej rodzice byli przeciwni związkowi, jednak ostatecznie w grudniu 1977 roku Pałac Książęcy poinformował o zaręczynach pary.

Niespełna pół roku później Karolina i Filip wzięli ślub. Na weselu pojawiło się ok. 800 gości, w tym przedstawiciele europejskich rodzin królewskich. Szczęście księżniczki nie trwało jednak długo. Dwa lata później pojawiły się pierwsze doniesienia medialne o kryzysie w małżeństwie. W 1990 roku para wzięła rozwód. 

 

Życie miłosne Karoliny Hanowerskiej. Wielka tragedia 

Dwa lata po rozwodzie w dyskotece w Monte Carlo księżniczka Monako poznała biznesmena, Stefana Casiragh. W 1983 roku para wzięła ślub cywilny. Uroczystość była jednak zdecydowanie skromniejsza, a ilość gości ograniczono do minimum. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci - syna Andrea, córki Charlotte i drugiego syna Pierre’a. Wydawało się, że księżniczka Karolina wreszcie odnalazła miłość życia i szczęście. 

Niestety, sielankę przerwał tragiczny wypadek. W 1990 roku Stefan Casiraghi, mąż Karoliny uległ wypadkowi podczas wyścigu łodzi motorowych na Morzu Śródziemnym. Mężczyzna zginął na miejscu. 

 

Trzeci ślub księżniczki Karoliny. Bez szczęśliwego zakończenia 

Pięć lat po śmierci Stefano Casiraghiego księżniczka Karolina zakochała się po raz kolejny. Tym razem jej wybrankiem był książę Hanoweru - Ernest August V. Cztery lata później para wzięła ślub. Dzięki zamążpójściu Karolinie został nadany nowy tytuł książęcy „Jej Królewska Wysokość Księżna Hanoweru". W tym samym roku na świat przyszła jedyna córka pary, Aleksandra. 

 

Tym razem los również nie uśmiechnął się do Karoliny Hanowerskiej. Od 2009 roku małżeństwo jest w separacji. Książę Hanoweru widywany był z kilkoma kobietami, m.in. z rumuńską modelką młodszą od niego o 34 lata. Wielu uważa, że na księżnej ciąży klątwa Grimaldich i dlatego nie potrafi odnaleźć szczęścia w miłości. Wcześniejszą ofiarą klątwy miała być jej matka, która zginęła w wypadku samochodowym. 

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Więcej o: