Tani i skuteczny sposób na cienie pod oczami. Pokrój na plasterki i zrób okład. Znikną w mig

Cienie pod oczami pojawiają się z różnych powodów. Przyczyną może być zmęczenie, niewyspanie, stres czy zła dieta. Zastanawiasz się, jak się ich pozbyć? Oto kilka sprawdzonych domowych sposobów.

Worki i cienie pod oczami to częsty efekt nieprzespanej nocy. Bywa, że taka po prostu nasza uroda. Sińce mogą powstawać również na skutek długiej pracy przy komputerze, stresu, złej diety, problemów zdrowotnych. Skóra pod oczami jest delikatna, w związku z tym ważne jest, by odpowiednio o nią zadbać. Zamaskowanie cieni pod oczami przy pomocy korektorów czy podkładu to nie wszystko, a specjalistyczne zabiegi kosmetyczne są drogie. By zmniejszyć worki i sińce warto sięgnąć po domowe sposoby.

Zobacz wideo Karolina Malinowska o pielęgnacji. "Musiałabym wstać o 4:30, żeby to sobie wszystko wklepać w twarz"

Więcej sprawdzonych porad dotyczących urody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć cienie pod oczami? Sięgnij po ten owoc

Jeśli cienie pod oczami są wynikiem przemęczenia, cechą wyglądu lub chwilowych problemów, warto sięgnąć po domowe sposoby. Jednym z nich są okłady z jabłka. Zawarty w tym owocu kwas jabłkowy sprawia, że skóra staje się rozjaśniona i nawilżona, a obrzęki czy zasinienia znikają. Jak stosować okład z jabłka?

  • Pokrój owoc na plasterki. Możesz je dodatkowo schłodzić w lodówce.
  • Nałóż plasterki na skórę pod oczami i pozostaw na 20 minut.

Takie okłady dobrze jest robić wieczorem, po skończonym dniu pracy. Okład z jabłka to niejedyny sposób na cienie pod oczami. Niektórzy zalecają masaż kostkami lodu, który sprawi, że naczynka i opuchlizna ulegną zmniejszeniu, a skóra odzyska zdrowy wygląd. Zimny masaż warto wykonywać rano, najlepiej tuż po przebudzeniu. Skuteczną metodą na zmniejszenie widocznych zasinień pod oczami jest też masaż olejkiem migdałowym. Kilka kropli produktu nałóż na opuszki palców i zacznij delikatny masaż skóry. Pamiętaj, by robić go delikatnie. Pozostałą ilość olejku wklep w skórę. Olejek migdałowy odżywi skórę, dodatkowo zmniejszy opuchliznę.

Co robić, by zmniejszyć worki i cienie pod oczami? Zadbaj nie tylko o dietę

By ograniczyć powstawanie cieni pod oczami i zadbać o organizm, warto pamiętać o odpowiednim wypoczynku. Staraj się wysypiać, zadbaj też o ruch na świeżym powietrzu. Pij dużo wody i unikaj przetworzonej żywności oraz produktów z dużą ilością soli.

Więcej o: