Jedna pomyłka wystarczy, by ten domowy nawóz zaszkodził roślinom. Jak używać go we właściwy sposób?

Wiele domowych nawozów jest niezwykle skutecznych w pielęgnacji roślin. W przypadku tego popularnego triku wystarczy zapomnieć o jednej zasadzie, aby użyteczny środek przyniósł więcej szkód, niż pożytku. Jak właściwie zadbać o kwiaty? Musisz pamiętać o tym kroku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Droga od genialnego sposobu na piękne rośliny po zwiędłe lub chore kwiaty jest zaskakująco krótka. Zaledwie jedna pomyłka może sprawić, że skuteczny domowy nawóz mocno zaszkodzi uprawom. Jak tego uniknąć? Należy pamiętać o kilku prostych zasadach. 

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Nawóz z fusów po kawie. Jak używać go we właściwy sposób?

Nawozu z resztek po kawie można użyć zarówno do roślin domowych, jak i ogrodowych. Warto jednak znać właściwy sposób stosowania tego domowego triku. Jeśli go nieodpowiednio zaaplikujesz, na kwiatach w krótkim czasie pojawi się pleśń. Jak więc pielęgnować zielone ozdoby z użyciem fusów? Po prostu rozsyp je wokół zasadzonej rośliny. Pamiętaj jednak, aby wmieszać resztki w wierzchnią warstwę ziemi. W ten sposób sprawisz, że składniki odżywcze takie jak fosfor, potas, magnez czy azot przesiąkną głęboko w podłoże i pomogą kwiatom w rozwoju. Tylko w ten sposób będą w stanie korzystać z wartościowych minerałów.

Alternatywny sposób na nawóz z fusów. Przyrządź odżywkę z resztek po kawie

Inną formą nawozu z fusów po kawie jest domowa odżywka do roślin. Wystarczy, że wsypiesz łyżkę resztek po napoju do 0,5 litra wody i dokładnie wymieszasz. W ten sposób o wiele łatwiej wymieszasz fusy z ziemią, w której zasadzone są kwiaty. Nie możesz o tym zapomnieć również w tym przypadku. Jeśli na powierzchni podłoża zostanie kilka fusów, łodyga i dolne liście rośliny szybko pokryją się pleśnią. Dzięki naparowi, kawa szybciej przekaże składniki odżywcze glebie. Chcąc zapewnić swoim roślinom warunki do zdrowego rozwoju, skorzystaj z tego triku.

Więcej o: