Poleciał do Turcji i wrócił z nowymi zębami. "Do 50-tki zostaniesz bez zębów"

Tureckie zęby to niebezpieczny dla zdrowia trend, który cieszy się coraz większą popularnością. Na TikToku często pojawiają się nagrania przedstawiające efekty metamorfozy w Turcji. Ostatnio Jordan Declan Field pokazał, jak zmieniło się jego uzębienie, ale zamiast słów uznania spotkał się z krytyką. Wypowiedziała się nawet dentystka.

Więcej wiadomości znajdziesz na Gazeta.pl.

Chociaż eksperci przestrzegają przed "tureckimi zębami", metamorfoza uśmiechu w Turcji kosztuje o wiele mniej niż w większości krajów europejskich. W ostatnim czasie tamtejsze zabiegi cieszą się ogromną popularnością i nikt nie zważa na ich konsekwencje dla zdrowia. Hasztag #TurkeyTeeth obserwuje na TikToku ponad 130 mln osób. Kontrowersyjny trend nazywany tureckimi zębami polega na spiłowaniu zębów na kształt kłów, a następnie dopasowaniu do nich dużych i inwazyjnych koron. Jakiś czas temu efektem zabiegu pochwalił się na TikToku Jordan Declan Field.

Zobacz wideo Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska opowiadają o imprezie, gdzie dosypano im tabletkę gwałtu. "Nie byłam świadoma, co się wydarzyło kilka godzin wcześniej"

Ma "tureckie zęby" i mierzy się z hejtem

Na opublikowanym przez mężczyznę nagraniu widzimy, jak jego zęby diametralnie zmieniły się po zabiegu. Przypominają bardziej karykaturalną sztuczną szczękę niż prawdziwe uzębienie. Ponadto, żeby osiągnąć taki efekt, spiłowano mu 70 proc. prawdziwego uzębienia. 

Nienawidzę, jak ludzie oceniają moje tureckie zęby

- wyznał pod jednym z nagrań. Często spotyka się ze stwierdzeniem, że powinien wystąpić o odszkodowanie. Mówią też, że wygląda jak komik Rob Beckett.

Przed 50-tką stracisz wszystkie zęby

- przewidują internauci. 

Przez 17 lat pracowałam jako dentystka. Masz przerwę pomiędzy górną a dolną szczęką, co spowoduje problemy w przyszłości

- napisała jedna z użytkowniczek.

Więcej o: