Pozbądź się zacieków z toalety w mgnieniu oka. Użyj tego owocu, a plamy znikną na dobre

Pozbycie się zacieków z toalety potrafi być niezwykle uciążliwe. Istnieje jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu zapomnisz o brzydkich plamach na dobre. Wystarczy, że użyjesz tego owocu. Skorzystaj z tego triku, a zaoszczędzisz pieniądze i czas.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się zacieków z toalety w mgnieniu oka? Jest na to prosty sposób. Zamiast marnować czas i pieniądze na drogie detergenty, sięgnij po te domowe sposoby Poznaj sprawdzone triki, dzięki którym pożegnasz się z plamami i osadem na długo.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Ocet jabłkowy i sok z cytryny. Usuń plamy bez zbędnego szorowania

Już sam sok z cytryny sprawdzi się świetnie w walce z zabrudzeniami. Jego połączenie z octem jabłkowym jest jednak o wiele skuteczniejszym sposobem na usunięcie zacieków z toalety. Nie dość, że usuniesz brzydkie plamy z muszli klozetowej, to w dodatku dokładnie ją zdezynfekujesz. Co więcej, dzięki temu trikowi pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Jak z niego skorzystać?

Połącz ze sobą pół szklanki octu jabłkowego z sokiem z jednej cytryny. Dokładnie wymieszaj oba płyny, po czym nałóż je na szmatkę. Za jej pomocą oczyść toaletę. Pozwól środkowi działać przez co najmniej 15 minut. Po tym czasie spłucz wodę. Zacieki powinny zniknąć już po pierwszym użyciu środka. Jeśli nadal będą zauważalne, po prostu powtórz cały proces.

Cola usunie brzydkie plamy. Popularny napój to idealny środek na pozbycie się zacieków

Kolejnym środkiem, dzięki któremu pozbędziesz się brzydkich plam, jest cola. Słodki napój jest bogaty w kwas fosforowy. To właśnie ten składnik pozwoli ci doczyścić toaletę w mgnieniu oka. Nie dość, że płyn usunie osad, to w dodatku udrożni rury. Wystarczy, że zalejesz toaletę colą i pozwolisz jej działać przez godzinę. Następnie wyczyść wnętrze muszli szczotką. Na koniec spłucz wodę. 

Więcej o: