Dodaj do wody i przetrzyj zabrudzoną ścianę. Otarcia i plamy znikną w mgnieniu oka

Ślad od krzesła, odcisk buta czy zarysowanie od torebki powstają w kilka chwil i skutkują ciemnymi plamami na ścianie. Takie zabrudzenia sprawiają, że pomieszczenie przestaje wyglądać estetycznie. Jak się ich pozbyć? Sięgnij po domowej roboty pastę, która kosztuje grosze.

Ciemne plamy i zarysowania, szczególnie na białych ścianach, powstają często niezauważone. Nawet przy zachowaniu szczególnej ostrożności nie da się ich uniknąć. Wystarczy chwila nieuwagi, by na niedawno malowanej ścianie pojawiło się zarysowanie od krzesła, odkurzacza, odcisk buta czy otarcie po torebce. Takie zabrudzenia wiele osób zostawia do kolejnego malowania w obawie przed pogorszeniem stanu ściany. Niepotrzebnie. Ten domowy sposób pozwoli szybko i skutecznie usunąć otarcia i plamy.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej sprawdzonych porad przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć czarne plamy ze ściany? Dodaj to do wody, a znikną w mgnieniu oka

Obawy przed szorowaniem zabrudzeń ze ścian nie są nieuzasadnione. Może się zdarzyć, że pod wpływem mydła i niewłaściwej gąbki plama tylko się powiększy i rozmaże, a ściana będzie wyglądać jeszcze gorzej. Na szczęście dzięki tej metodzie bezpiecznie pozbędziesz się czarnych plam i otarć. Jak to zrobić? Będziesz potrzebować jedynie płynu do płukania tkanin, najlepiej bez barwników.

  • 4 łyżki ciepłej wody i 1 łyżkę płynu zmiękczającego wymieszaj w miseczce.
  • W tak przygotowanej miksturze namocz jasną bawełnianą ściereczkę.
  • Delikatnie przecieraj zabrudzenia.

Plamy ze ściany znikną, a kolor nie ulegnie uszkodzeniu. Uważaj jednak, by ściereczka nie była zbyt mokra.

Lydia Lamaison, 'Zbuntowany Anioł'Pamiętacie "Pani Starszą" ze "Zbuntowanego Anioła"? Kończyła dzień szampanem

Płyn zmiękczający nie tylko do płukania tkanin. Do czego jeszcze można go wykorzystać?

Do czego jeszcze można wykorzystać płyn zmiękczający? Ten produkt przyda się nie tylko do prania. Niektóre metody idealnie sprawdzą się w przypadku płynu, którego zapach zupełnie nie przypadł ci do gustu.

  • Do mycia pędzli: pędzle zanurz w wodzie z dodatkiem płynu zmiękczającego. Pozostaw do wyschnięcia. Przy okazji następnego malowania, np. ściany, zobaczysz, że zaschnięta farba z łatwością zejdzie z włosia.
  • Do walki z elektryzującymi rzeczami: dywan, tapicerka, koc czy trampolina w ogrodzie często elektryzują. By tego uniknąć, wystarczy, że spryskasz powierzchnię wodą (najlepiej destylowaną) z dodatkiem płynu zmiękczającego, np. w proporcji 5:1.
  • Do usuwania sierści zwierząt: przed odkurzaniem spryskaj dywan lub tapicerkę wodą z płynem do płukania tkanin wymieszaną w proporcji 2:1. Odczekaj chwilę, a następnie odkurz. Sierść "odklei" się od włókien i z łatwością się jej pozbędziesz.
  • Do sprzątania: wodą z dodatkiem odrobiny płynu do płukania tkanin przetrzyj meble. Dzięki temu kurz nie będzie się osadzał na meblach, a sprzątanie będzie łatwiejsze.

Botoks na włosy w domu. Włosy będą zregenerowane, błyszczące i odżywioneCo zrobić, żeby włosy się nie plątały? 3 wskazówki rozwiążą problem

Więcej o: