Jak dbać o epipremnum? Wystarczy, że zwrócisz uwagę ten szczegół, a szybko pojawią się duże liście

Stosujesz nawozy, odżywki, a epipremnum złociste nadal nie rośnie? Problem może tkwić w nieprawidłowym ustawieniu doniczki. Zwracając uwagę na jeden szczegół, możesz sprawić, że liście rośliny będą duże i zdrowe.

Epipremnum złociste często można spotkać w polskich domach. Roślina jest bowiem efektowna, a przy tym łatwa w uprawie. Jeśli zapewnimy jej jednak odpowiednie warunki, to szybko odwdzięczy nam się dużymi liśćmi. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jak pielęgnować epipremnum złociste? Najważniejsze zasady

Ze względu na to, że epipremnum posiada mało korzeni, to nie potrzebujemy do niego dużej donicy. Na jej dnie powinna jednak znaleźć się warstwa drenażowa. W przypadku pielęgnacji tej rośliny najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie. Ważne jest regularne, ale delikatne dostarczanie wody, a dodatkowo liście można zraszać. Przelanie epipremnum doprowadzi do żółknięcia, a ostatecznie opadania liści, zaś nadmiernie wysuszona gleba sprawi, że liście zbrązowieją. Jest to zatem kluczowy element, o którym powinien pamiętać każdy właściciel tej odmiany. 

Co zrobić, żeby epipremnum miało duże liście? Istotny jest jeden szczegół

Drugim krokiem jest odpowiednie umiejscowienie doniczki. Jeden szczegół może świadczyć, że znajduje się ona w zbyt ciemnym miejscu, a mianowicie drobne liście, które pojawiają się w dużych odstępach. Z czasem może to doprowadzić do wybarwienia liści oraz wygięcia łodyg. Przestawiając epipremnum w jaśniejsze miejsce szybko zobaczymy różnicę, gdyż liście zaczną się robić coraz większe. Warto jednak pamiętać, że roślina lubi słoneczne miejsca, ale nie powinna być narażona na bezpośrednie promienie słoneczne

Drugim sygnałem, że epipremnum ma niewystarczającą ilość światła są... zielone liście. Powinny one mieć bowiem delikatnie żółte lub lekko białe plamki. Jeśli ich nie dostrzegamy, należy przestawić doniczkę.

Więcej o: